X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wojna oczami zwierząt". Co działo się z mieszkańcami ZOO w 1939 roku?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 20:43
XX wiek za sprawą I i II wojny światowej był okresem cierpienia wielu istnień. Wspominamy heroiczne czyny bohaterów i potępiamy okrucieństwo ludzi pomijamy w tych historiach inne ofiary działań wojennych – zwierzęta. 
Audio
  • Co działo się z mieszkańcami ZOO w 1939 roku? (Stacja kultura/Czwórka)
Nosorożce w warszawskim zoo
Nosorożce w warszawskim zoo Foto: shutterstock.com/cozypajamas

Natykamy się na historie maskotek oddziałów, jak niedźwiedzicy polarnej "Baśki" czy nieoczywistych bohaterów jak gołąb Cher Ami. Ale czy zastanawialiście się kiedyś co działo się ze zwierzętami z Ogrodów Zoologicznych w trakcie starć wojennych ludzi? 

Pomimo zagrożenia wiele z nich nie mogło opuścić swoich wybiegów nawet w trakcie bombardowania (pierwsza bomba spadła na wybieg niedźwiedzi polarnych). Inne, uzależnione od człowieka nie dałyby sobie rady na wolności. 

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej Warszawski Ogród Zoologiczny zaprasza na wyjątkowy spacer "Wojna oczami zwierząt". Podczas połączonego z prelekcją zwiedzania będziemy mieli okazję poznać losy wielu mieszkańców Warszawskiego ZOO w 1939 roku, ale również będzie okazja do zapoznania się z historią znanej na całym świecie rodziny Żabińskich. 

Którym zwierzętom udało się wydostać na wolność w czasie bombardowania? Które z nich pomagały w komunikacji żołnierzom i cywilom walczącym w Warszawie? Co wydarzyło się na arenie pod wybiegiem lwów w 1939 roku? Spacer śladami historii warszawskiego Zoo odbędzie się 31 sierpnia i 1 września. Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Katarzyna Śledzińska (wolontariuszka,Warszawskie ZOO, Ośrodek Rehabilitacji Rannych Ptaków)

Data emisji: 28.08.2019

Godzina emisji: 10.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak