X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Żaba śmieszka. Ich śmiech podbija Europę

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 12:10
Ich śpiew, który wybrzmiewa nad jeziorami, przypomina ludzki. Na przełomie marca i kwietnia żaby śmieszki budzą się z zimowego snu.
Audio
  • Wszystkie tajemnice żab śmieszek (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
Żaba smieszka
Żaba smieszkaFoto: Fundacja_DL_Pobliza/Pixabay.com

turkawki ptaki miłość 1200.jpg
Turkawka - ptak, który potrafi klaskać

- Wyróżniamy po trzy gatunki żab zielonych i brunatnych. Jedne i drugie są zielono-brązowe, ale żaby brunatne mają, podobnie jak  Kleopatra, "ciemne paski" nad oczami, przedłużenie powieki. Żaby zielone są wielkości dłoni, bez palców, a żaby jeziorkowe - o kilka centymetrów mniejsze - mówi Marzena Nowakowska, autorka książki "Safari za progiem domu". Jak podkreśla, żaby podbijają Europę. - Ich naturalnymi wrogami są m.in. wydry, tchórze. Żaby jako kijanki zjadane są zaś przez ryby i ważki - wymieniała ekspertka. - Gdy podchodzi do nich np. zaskroniec, żaby nabierają dużo powietrza i formują się w kule. Szczęki węża są wówczas za małe, by je zjeść. 

Jak podkreśla rechot żab śmieszek jest tak głośny, wiec niesie się bardzo daleko. Jak brzmi? I dlaczego ten odgłos "podbija Europę"? Kto boi się żab śmieszek, a kogo boją się żaby? Czy rzeczywiście jedzą je bociany? Dlaczego w tym gatunku samice są większe od samców? I czy żaby potrafią pływać w zimie? O tym w nagraniu materiału reporterskiego, który przygotowała Anna Hardej.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 29.03.2018

Godzina emisji: 6.35-7.35

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak