"Pragnę zwyciężyć..."

Celem Olimpiad Specjalnych jest wspomaganie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez zwiększenie świadomości społecznej i szerzenie wiedzy na temat możliwości osób z tą formą niepełnosprawności.

2013-02-26, 14:00

"Pragnę zwyciężyć..."
Olimpiady specjalne

Posłuchaj

Bogusław Gałązka o olimpiadach specjalnych
+
Dodaj do playlisty

Olimpiady Specjalne zostały stworzone w przekonaniu, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną, potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenować, cieszyć się i czerpać korzyści z uczestnictwa w sportach indywidualnych i zespołowych dostosowanych, jeśli to niezbędne, do ich potrzeb i możliwości.

Mottem każdego olimpijczyka specjalnego są słowa przysięgi olimpijskiej wypowiadane w trakcie ceremonii otwarcia zawodów sportowych:"Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku"

/

Gościem Michała Chomyszyna był Bogusław Gałązka, dyrektor generalny stowarzyszenia Olimpiady Specjalne, organizacji działającej na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną.

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej