more_horiz

Senator PiS: chcemy dobrze współpracować i zrobimy wszystko, aby ta sytuacja nie poróżniła nas z prezydentem

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 18:02
- W środowisku całej Zjednoczonej Prawicy bardzo długo dyskutowaliśmy jak ustosunkować się do propozycji referendum kosultacyjnego p. prezydenta Andrzeja Dudy. Uzgodniliśmy, że nie ma w stosunku do niej żadnej klubowej dyscypliny - podkreślił w Rozmowie Polskiego Radia 24 senator PiS Krzysztof Mróz.
Audio
  • 26.07.0218 Senator PiS Krzysztof Mróz: chcemy dobrze współpracować i zrobimy wszystko, aby ta sytuacja nie nas z prezydentem

Senat nie wyraził w środę zgody na zarządzenie przez prezydenta Andrzeja Dudę konsultacyjnego referendum ogólnokrajowego ws. zmian w konstytucji. Za wnioskiem głosowało 10 senatorów, przeciw 30, 52 wstrzymało się od głosu.

- Myślę, że wynik głosowania nie był zaskoczeniem dla Andrzeja Dudy - ocenił Krzysztof Mróz. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość "zrobi wszystko, aby ta sytuacja nie poróżniła partii z prezydentem". - Chcemy z Andrzejem Dudą dobrze współpracować. Mamy wspólny cel naprawy Rzeczypospolitej, a bez p. prezydenta wdrażanie Dobrej Zmiany byłoby albo bardzo trudne, albo niemożliwe - podkreślił.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Świątek.

Polskie Radio 24/rr

____________________ 

Data emisji: 26.07.2018

Godzina emisji: 16.10

Zobacz także

Zobacz także