Wiesław Dębski o dymisji szefa CBA

Premier Beata Szydło przyjęła rezygnację szefa CBA Pawła Wojtunika ze sprawowania funkcji. – Dymisja Wojtunika to decyzja wymuszona. Prawo i Sprawiedliwość bierze wszystko – stwierdził w Polskim Radiu 24 Wiesław Dębski z Wirtualnej Polski.

2015-11-25, 12:00

Wiesław Dębski o dymisji szefa CBA
- Czas Donalda Tuska w Platformie Obywatelskiej się bezpowrotnie skończył - Wiesław Dębski komentował bieżące wydarzenia polityczne.Foto: PR24/MS

Posłuchaj

25.11.15 Wiesław Dębski: „Dymisja Wojtunika była do przewidzenia, ponieważ szefa CBA nie można odwołać (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Paweł Wojtunik kierował Centralnym Biurem Antykorupcyjnym od 2009 roku. Rezygnację na ręce Beaty Szydło szef CBA złożył za pośrednictwem ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Zdaniem Wiesława Dębskiego decyzja o dymisji była wymuszona, a PiS w tej chwili przejmuje kolejną instytucję.

– W przeszłości istniały partie, które miały olbrzymią przewagę w koalicjach, ale nie brały wszystkiego. Służbami kierowała opozycja lub na zasadzie rotacji opozycja-władza. Dymisja Wojtunika była do przewidzenia, ponieważ szefa CBA nie można odwołać – mówił komentator wp.pl.

Rezygnację Pawła Wojtunika krytycznie ocenili niektórzy politycy PiS. W opinii gościa Polskiego Radia 24 szef CBA w ostatnim czasie był niepokorny względem rządu Platformy, dlatego stał się „zasłużony” dla PiS.

– Postawa Wojtunika podobała się w kręgach PiS-owskich. Chciałbym, żeby był to sygnał „otrzeźwienie” dla sprawującej władzę partii, że posunęła się za daleko. Nie za bardzo jednak w to wierzę. W tej chwili przyjdzie prawdopodobnie ktoś z obozu Mariusza Kamińskiego – powiedział Wiesław Dębski.       

REKLAMA

W całej rozmowie także m.in. o aferze „flagowej” podczas konferencji z udziałem Beatą Szydło i spekulacjach odnośnie postawienia Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu.

Polskie Radio 24/gm

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej