X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Świat oczami korespondentów

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 14:36
Spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski, Rosji i Niemiec, niepokoje w Iraku i poszukiwania Edwarda Snowdena przez amerykańskie służby. Jak na te wydarzenia patrzyli mieszkańcy Rosji, Niemiec, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii?
Audio
  • 14.06.2014 Wojciech Szymański „Pisano, że Sikorskiemu wcale nie zależy na zerwaniu relacji między Europą a Rosją”
Pro-rosyjscy aktywiści w Mariupolu
Pro-rosyjscy aktywiści w MariupoluFoto: PAP/EPA/OSMAN KARIMOV

Radosław Sikorski, Frank-Walter Steinmeier i Sergiej Ławrow rozmawiali w Petersburgu o kryzysie ukraińskim. Szefowie dyplomacji Polski, Niemiec i Rosji ustalili, że będą pomagać Ukrainie w wyjściu z trudnej sytuacji.

– Niektóre, nieco bardziej niezależne, media podkreślały różnice między wypowiedziami ministrów Polski i Niemiec, dotyczące ogólnego spojrzenia Unii Europejskiej na kryzys i roli, jaką odgrywa Rosja. Wspomniano, że Walter Steinemer starał się być bardzo wyważony, stosował narzędzia dyplomatyczne, żeby nie urazić gospodarzy, natomiast Sikorski  dyplomację wykorzystał, żeby przekazać mieszkańcom Rosji opinię państw UE na temat wydarzeń – powiedział Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie.

– Oczywiście to spotkanie zostało odnotowane. W mediach zwracano uwagę, że to raczej Radosław Sikorski naciskał, żeby spotkać się z Ławrowem, a do końca nie było wiadomo, czy to spotkanie w ogóle się odbędzie. Steinmeier podobno nie chciał, żeby zostało to odebrane jako sygnał, że sytuacja na Ukrainie wraca do normalności, bo uważa, że jeszcze jest na to za wcześnie – relacjonował Wojciech Szymański, korespondent Polskiego Radia w Berlinie.

Terror w Iraku

W Iraku przy bezsilności władz i społeczności międzynarodowej do władzy dążą sunnickie bojówki. Premierowi nie udało się wprowadzić stanu wyjątkowego, ponieważ część parlamentarzystów zbojkotowało obrady. W Internecie pojawiają się nagrania, na których bojówkarze terroryzują i zabijają ludność cywilną. Sytuacja w tych rejonach świata jest bacznie obserwowana przez Hiszpanów.

– W Hiszpanii mieszka około miliona muzułmanów, a wielu z nich to potencjalni dżihadyści. Cały czas trwa cichy nabór ochotników i wiadomo, że ich nie brakuje. Z tego miliona mniej więcej trzy czwarte nie ma pracy,  bardzo łatwo takiego człowieka zmanipulować i namówić, żeby zabijał. Dlatego te wydarzenia śledzone są z dużym niepokojem. Zresztą za udział Hiszpanii w wojnie w Iraku doszło do zamachu w Madrycie, w którym zginęło ponad 100 osób – powiedziała Ewa Wysocka, korespondentka Polskiego Radia w Barcelonie.

Amerykański pościg za Snowdenem

Edward Snowden, poszukiwany przez amerykańskie służby były agent CIA, cały czas przebywa w Rosji. Teraz zapowiedział, że złoży wniosek o tymczasowy azyl w Brazylii.

– Pamiętajmy, że to liberalny „Guardian” rok temu ujawnił przecieki Snowdena. Ten temat regularnie pojawia się w prasie i często jest łączony z tematem Assange’a, który cały czas przebywa w ambasadzie Ekwadoru. Dla liberalnych Anglików, przywiązanych do wolności słowa, Snowden jest wciąż bohaterem – podkreślał Adam Dąbrowski, korespondent Polskiego Radia w Londynie.

Anna Mikołajewska

Zobacz więcej na temat: aktualności
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak