Po bezpłatną poradę do prawnika
W najbliższą sobotę w całej Polsce odbędzie się IX Dzień Bezpłatnych Porad Prawnych. Adwokaci będą nieodpłatnie udzielać odpowiedzi osobom, które z powodu sytuacji materialnej lub życiowej nie mogą pozwolić sobie na skorzystanie z pomocy prawnika.
2015-04-16, 15:13
Posłuchaj
Szczegóły tegorocznego Dnia Bezpłatnych Porad Prawnych przybliżyła w Polskim Radiu 24 Anisa Gnacikowska z Naczelnej Rady Adwokackiej.
– Dyżury prawników będą trwały w Naczelnej Radzie Adwokackiej, do której będzie można dzwonić. Natomiast co do zasady adwokaci przyjmują w swoich kancelariach. Prawo to bardzo skomplikowana dziedzina ze względu na gąszcz przepisów fundowanych przez ustawodawcę i częste ich zmiany. Czasem gubią się w tym sami prawnicy – mówiła mecenas.
Gość Polskiego Radia dodała, że obecnie prawo reguluje wszystkie obszary naszego życia.
– Czasem nawet adwokat nie zna się na całym prawie i musi zasięgnąć porady odnośnie tak egzotycznych dziedzin jak np. prawo energetyczne. Z tego względu adwokaci specjalizują się w ściśle określonym sektorze – powiedziała Anisa Gnacikowska.
REKLAMA
Więcej o zawiłościach polskiego systemu prawnego i przebiegu Dnia Bezpłatnych Porad Prawnych w całości rozmowy z Anisą Gnacikowską.
Polskie Radio 24/gm
REKLAMA