Wykluczenie cyfrowe w polskim wydaniu

– Według badań Komisji Europejskiej ok. 10 mln Polaków nie korzysta z komputera – powiedział Tomasz Filipowicz z Fundacji Republikańskiej. W audycji rozmówca Polskiego Radia 24 omówił sytuację naszego kraju pod względem dostępności do Internetu i usług internetowych oraz przedstawił problemy, które łączą się z wykluczeniem cyfrowym dużej części polskiego społeczeństwa.

2015-12-12, 18:57

Wykluczenie cyfrowe w polskim wydaniu
Polska powoli zmniejsza dystans do najbardziej rozwiniętych państw kraje UE pod względem dostępu do internetu/fot.flickr/ Scott Beale

Posłuchaj

12.12.15 Tomasz Filipowicz: „Nie wyobrażamy sobie życia poza światem cyfrowym (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Tomasz Filipowicz powiedział, że termin wykluczenia cyfrowego pojawił się już kilkanaście lat temu w dokumentach Unii Europejskiej i dotyczy państw, w których są największe problemy z dostępem do sieci internetowej. W tym gronie jest również Polska. Jednak od pewnego czasu sytuacja w naszym kraju ulega stopniowej poprawie i dystans do państw najlepiej rozwiniętych stale się zmniejsza.

– Świat cyfrowy dotyka nas dzisiaj już w niemal każdej sferze życia. Zakupy, obsługa medyczna, funkcjonowanie w różnych grupach społecznych. To wszystko łączy się z cyfryzacją naszego funkcjonowania – dodał gość Polskiego Radia 24.

Problemy dotyczące zamówień publicznych, brak politycznego nadzoru i ministerstwa zajmującego się sferą informatyzacji. Oto, zdaniem Tomasza Filipowicza, główne przeszkody stojące na drodze do polepszenia sytuacji pod kątem postępu cyfryzacji w Polsce. Dlatego muszą zostać jak najszybciej usunięte, by pieniądze przeznaczane na ten cel nie były marnowane.

Polskie Radio 24/db

REKLAMA

 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej