Ateizm czy teizm?
Głównym problemem ateistów w Polsce jest nierozumienie. Ateizm jest dla przeciętnego Polaka czymś tajemniczym i złowieszczym. Bardzo często nieufność przeradza się w agresję.
2014-03-27, 17:11
Posłuchaj
W dniach 28-30 marca odbędą się w Warszawie Dni Ateizmu obchodzone w 325. rocznicę śmierci patrona polskich ateistów Kazimierza Łyszczyńskiego, polskiego szlachcica, który został publicznie ścięty za napisanie traktatu o nieistnieniu boga („De non existentia dei”).
- Dni ateizmu będą wypełnione panelami dyskusyjnymi, pokazami filmowymi i marszami. W tym czasie można przyjść i zobaczyć ateizm. Zapraszamy wszystkich tych, którzy interesują się ateizmem - powiedział Dariusz Kędziora z Koalicji Ateistycznej.
- Ateizmu nie da się pokazać. To jest stan ducha, stan intelektu, światopoglądu i świadomości. Każdego dnia spotykamy się ze zróżnicowanym sposobem myślenia i różnymi ludźmi – ks. prof. Witold Kawecki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Ludzie różnią się od siebie poglądami. Także w Polsce.
REKLAMA
- W Polsce grupa osób, które mają inny światopogląd, jest coraz liczniejsza. Chcemy wspólnie pokazać, że są ludzie, którzy uważają, że religia nie powinna być tak mocno akcentowana w przestrzeni publicznej – dodał Dariusz Kędziora.
PR24/ Paulina Olak
REKLAMA