Kurier Ekumeniczny: 35 lat Głosu Nadziei

35 lat temu powstał Ośrodek Radiowo-Telewizyjny Głos Nadziei Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. – Nasz Kościół już w latach 70. podjął próbę działalności w obszarze nadawania audycji i nabożeństw radiowych. Oczywiście wtedy nie było to możliwe z racji panującego ustroju – mówił w Kurierze Ekumenicznym Jan Kot, dyrektor programowy ORTV Głos Nadziei.

2015-08-30, 09:46

Kurier Ekumeniczny: 35 lat Głosu Nadziei
Choć starania o uzyskanie zgody od ówczesnych władz państwowych m.in. na zbudowanie studia rozpoczęto w 1972 roku, to dopiero jesień 1979 roku przyniosła pozytywne odpowiedzi. . Foto: flickr/drestw

Posłuchaj

30.08.15 Jan Kot: „Sfera wiary i Boga obejmuje ludzi wielu wyznań i religii (…)”.
+
Dodaj do playlisty

– Po Sierpniu roku 1980 Kościół mógł już, z nadajników zagranicznych, nadawać audycje radiowe do Polski. Każde nagranie musiała zaakceptować jednak polska cenzura. Ale gdzieś między Głosem Ameryki a Wolną Europą przebijał się Głos Nadziei – tłumaczył gość Polskiego Radia 24.

Dzisiaj Głos Nadziei to firma współpracująca z Polskim Radiem, produkująca programy i filmy teologiczne, społeczne, edukacyjne, historyczne. Powstają one we współpracy z Ogólnoświatową TV Adwentystów Hope Channel.

– Nie zawężamy się do jednego wyznania. Ważne jest, aby współpracować na rzecz społeczeństw, wolności, żyć obok siebie, razem. Jest tam Głos Nadziei, bo sfera wiary i Boga obejmuje ludzi wielu wyznań i religii – powiedział w Kurierze Ekumenicznym Jan Kot.

Więcej informacji o OTTV Głows Nadziei na stronie: www.glosnadziei.pl.

REKLAMA

Audycję prowadził Marcin Witan.

Polskie Radio 24/dds/mr/

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej