System wykrywania zniesławień Polski w Internecie. Ponad 200 naruszeń

Przez miesiąc działania "System do wykrywania zniesławień Polski w Internecie" odnalazł 200 naruszeń dobrego imienia naszego kraju. Uruchomiła go Reduta Dobrego Imienia.

2016-10-31, 14:05

System wykrywania zniesławień Polski w Internecie. Ponad 200 naruszeń
Wartownia i brama główna Auschwitz II (Birkenau), widok z rampy wewnątrz obozu. Foto: Michel Zacharz AKA Grippenn/Wikimedia Commons/CC

Posłuchaj

31.10.16 Maciej Świrski: „W internecie obecne są zniesławienia, które z całą pewnością są świadomym działaniem przeciwko Polsce”.
+
Dodaj do playlisty

Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia tłumaczył w Polskim Radiu 24, że system ma zwiększyć efektywność walki z określeniami takimi jak np. "polskie obozy śmierci". Celem jest też skrócenie czasu reakcji na zniesławiające Polskę określenie w internecie, poprzez wniosek do autora kłamliwego tekstu o sprostowanie i wycofanie danego określenia. 

- Oparliśmy się o wyszukiwarkę internetowa. Nasz program w inteligentny sposób zapytuje Google o te konkretne sformułowania. Operator systemu, który codziennie sprawdza, co w ciągu 24 godzin zostało wyszukane, kwalifikuje dane sformułowanie i ocenia czy jest to zniesławienie czy fałszywy alarm – wyjaśnił sposób działania systemu Maciej Świrski.

Zaznaczył też, że nie każde znalezione sformułowanie typu "polski obóz śmierci" jest zniesławieniem. Dodał, że autorzy tekstów używają tych sformułowań "intencjonalnie lub z głupoty".

Więcej w całej rozmowie.

REKLAMA

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/pr

__________________

Data emisji: 31.10.16

REKLAMA

Godzina emisji: 13:18

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej