more_horiz

Wyloguj się na urlop

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 12:02
Smartfony, laptopy, tablety – wykorzystujemy je w pracy, ale również do zabawy i relaksu. Psycholog i trener biznesu Tomasz Łysakowski radził w audycji Interakcje, jak podczas urlopu wypocząć także od korzystania z tych urządzeń i nadmiaru informacji.
Audio
  • 01.07.15 Tomasz Łysakowski: „Większość aktywnych ludzi wypoczywa lepiej (…)”.
To nie urządzenia mobilne są źródłem stresu, ale sposób konsumowania przez nas informacji. A wakacje to pod tym względem czas szczególny - twierdzą specjaliści. fot.flickrebayink
To nie urządzenia mobilne są źródłem stresu, ale sposób konsumowania przez nas informacji. A wakacje to pod tym względem czas szczególny - twierdzą specjaliści. /fot.flickr/ebayink

Zdaniem Tomasza Łysakowskiego większość ludzi podczas wakacji nie robi rzeczy, które pozwalają na naprawdę efektywny wypoczynek. Dodał, że dzisiejszy człowiek jest przyzwyczajony do nieustannego przyswajania informacji.

– Brak informacji sprawia, że narasta w nas frustracja. Nie należy się odcinać od technologii. To nie urządzenia mobilne są źródłem stresu, ale sposób konsumowania przez nas informacji. Okazuje się, że nie odpoczywamy, gdy nasza rozrywka jest pusta np. leżymy przed telewizorem – wyjaśniał psycholog.

– Ludzie pracujący umysłowo wcale nie wypoczywają przed telewizorem lub konsumując głupią rozrywkę. Wtedy stają się jeszcze bardziej sfrustrowani. Z tego względu musimy zmienić nasz model wypoczywania – dodał gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całości rozmowy.        

Zapraszamy na audycję Agnieszki Furtak-Bilnik.

Polskie Radio 24/gm

 

 

Zobacz więcej na temat: ludzie24

Zobacz także

Zobacz także