Sierpniowe święta mariawickie
Sierpień to szczególny miesiąc dla wiernych Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Przypada w nim wiele świat mariawickich. O znaczeniu uroczystości sierpniowych mówił w Kurierze Ekumenicznym ks. Felicjan Szymkiewicz, proboszcz mariawickich parafii w Sobótce i Kadzidłowej.
2016-08-07, 09:15
Posłuchaj
Mariawici wspominają w sierpniu kolejno: drugiego sierpnia – rocznicę Objawień Dzieła Bożego Miłosierdzia, jakie miała założycielka mariawityzmu – siostra Maria Franciszka Kozłowska w roku 1893; piętnastego sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny oraz rocznicę Poświecenia Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku, jakie miało miejsce w r.1914.
– Pan Jezus poświecił ją swoim słowem, nadając jej szereg przywilejów i odpustów. Wierzymy, że każdy, kto modli się w niej, zostanie wysłuchany, jeśli jego prośba zgodna będzie z wolą Bożą – mówił ks. Felicjan Szymkiewicz.
Ostatnią ważną datą dla mariawitów w sierpniu jest dwudziesty trzeci sierpnia – rocznica śmierci Marii Franciszki, zwanej Mateczką i jednocześnie Święto Krwi Najdroższej Zbawiciela.
– W tym dniu wspominamy rocznicę wprowadzenia udzielania wiernym komunii pod obiema postaciami: chleba i wina – tłumaczył gość Polskiego Radia 24. – Wierni modlą się do Mateczki i dziękują za obecność Chrystusa w chlebie i winie – dodał.
REKLAMA
Audycję prowadził Marcin Witan.
Polskie Radio 24
Data emisji: 06.08.2016
Godzina emisji: 23.35
REKLAMA