Jak zrobić interaktywne muzeum?

2014-11-02, 12:35

Jak zrobić interaktywne muzeum?
. Foto: polin.pl/Wojciech Kryński

Stała wystawa przedstawiająca tysiąc lat obecności Żydów w Polsce, stanowi serce całego Muzeum Historii Żydów Polskich. Twórcom muzeum zależało na tym, aby w nowoczesny i atrakcyjny sposób przedstawić historię, kulturę, religię i obyczaje społeczności żydowskiej na przestrzeni wieków.

Posłuchaj

02.10.14 Artur Mikulski” „Wiedzieliśmy, że to muzeum musi być otwarte na młodego widza (…)”
+
Dodaj do playlisty

W pierwszym interaktywnym muzeum stała ekspozycja składa się z ośmiu galerii. 30 miesięcy pracy 15 osobowego zespołu, co tydzień 5 nowych koncepcji i scenariuszy multimedialnych aplikacji, opracowanie ponad 5 000 materiałów zdjęciowych i 30 animacji pasywnych.

Muzeum Historii Żydów Polskich nie mogłoby powstać bez ciężkiej merytorycznej pracy: kuratorów i historyków. – Prace nad tworzeniem tego muzeum były bardzo intensywne i trwały prawie trzy lata. Zespół składał się ze znakomitych fachowców, którzy byli zaangażowani w tę wytężoną pracę od samego początku – powiedziała Agnieszka Bujak, manager projektu MHŻP.

Dyrektor artystyczny projektu Artur Mikulski dodał, że wielu wizjonerów tego muzeum czerpało radość i przyjemność z tej twórczości.

Historia Żydów, historia Polski

Zwiedzających Muzeum Historii Żydów Polskich czeka podróż przez tysiąc lat historii: od najwcześniejszego okresu osadnictwa Żydów aż do współczesnych czasów i stopniowego odrodzenia społeczności polskich Żydów po upadku komunizmu w 1989 r.

- Z wystaw w tym muzeum możemy dowiedzieć się kim byli Żydzi, którzy żyli na ziemiach polskich. Nie brakuje też trudnych tematów, które pojawiały się w czasie współistnienia Żydów i Polaków. Zwłaszcza, że jak się okazało historie Żydów i Polaków wzajemnie się przeplatały – mówiła w PR24 Agnieszka Bujak.

- Liczyliśmy się z tym, że to muzeum musi być otwarte na młodego widza, który na co dzień korzysta z nowych technologii. Dlatego to muzeum jest nowoczesnym i multimedialnym centrum edukacji oraz kultury – podkreślił Gość PR24, Artur Mikulski.

PR24/Paulina Olak

Polecane

Wróć do strony głównej