„Pomiędzy słowami” – nowy film Urszuli Antoniak
– Emigracja może być wykorzystana, jako okazja do zbudowania siebie na nowo – powiedziała reżyserka Urszula Antoniak. Jej najnowszy film „Pomiędzy słowami” trafił właśnie do polskich kin. Jakich problemów dotyka? Z jakim przesłaniem obraz będzie chciał dotrzeć do widzów? O tym wszystkim mówiliśmy w Polskim Radiu 24.
2018-02-18, 17:39
Posłuchaj
Historia młodego Polaka wychowanego w Niemczech, który zdecydował się na odcięcie od polskich korzeni i prowadzenie życia naznaczonego bogactwem, blichtrem i sukcesami kariery prawnika. Zamęt w jego idealny i ułożony świat wprowadza pojawienie się uznanego za zmarłego i niewidzianego od lat ojca. Oto zarys fabuły filmu „Pomiędzy Słowami”.
– Tytuł odnosi się do komunikacji międzyludzkiej i do skomplikowanych relacji pomiędzy bohaterami filmu. Istotną role odgrywają tu również liczne emocje i uczucia, które nie zawsze można wyrazić słowami i które ukrywają się raczej właśnie pomiędzy nimi – wyjaśniła Urszula Antoniak.
Reżyserka przyznała, że jej najnowsza produkcja ma przede wszystkim ukazać różne oblicza emigracji. Urszula Antoniak zdradziła, że scenariusz filmu jest już gotowy od 10 lat. Jej marzeniem było stworzenie obrazu polskiego emigranta, który odniósł sukces po wyjeździe z własnego kraju.
– Celem mojego bohatera, oprócz sukcesu zawodowego, jest również wniknięcie do społeczeństwa zachodniego i zakorzenienie w obcej kulturze. Swój zamiar zrealizował, ale pewne zamieszanie do jego poukładanego życia wprowadza pojawienie się jego ojca. Jest on dla niego symbolem wspomnień, tożsamości oraz polskich korzeni, o których zapomniał lub chciał zapomnieć – powiedziała.
Z Urszulą Antoniak rozmawiała Luiza Bebłot.
Polskie Radio 24/db
__________________
Data emisji: 18.02.18
Godzina emisji: 16.06