Polityka historyczna Polski

– Podstawowym elementem polityki historycznej musi być prawda – powiedział Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”. Głównym tematem najnowszej odsłony audycji "Wszystko jest historią" była polityka historyczna Polski i zasady, na których jest oparta.

2016-09-10, 15:22

Polityka historyczna Polski
Prowadzenie spójnej i skutecznej polityki historycznej wymaga odpowiednich narzędzi. Nowoczesne i interaktywne muzea są ich doskonałym przykładem. N/z Muzeum Powstania Warszawskiego.Foto: flickr/Marek Marynistyka Ostasz

Posłuchaj

10.09.16 Paweł Lisicki: „Błędem jest utożsamienie polityki historycznej z propagandą lub pewną formą ideologii (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 polityka historyczna, odnosząc się do rzeczywistości i do tego, co się naprawdę wydarzyło, realizuje ważny interes państwowy.  

– Polityka historyczna nie konstruuje jakichś fikcyjnych światów. Jej głównym elementem jest prawda. Na jej podstawie, odnosząc się do faktów, które miały miejsce w przeszłości, polityka historyczna uwypukla pewne zjawiska i kładzie nacisk na konkretne wydarzenia – powiedział Paweł Lisicki.

Ponadto w audycji Paweł Lisicki przedstawił także swoją najnowszą książkę „Krew na naszych rękach”, która przedstawia problem Holocaustu w okresie II wojny światowej i jego odbioru we współczesnej Europie.

Polskie Radio 24/db

REKLAMA

Data emisji: 10.09.16

Godzina emisji: 13:33

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej