more_horiz

Przyszłość polskiego tenisa

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 22:10
W latach 90 – tych osiągała swoje największe sukcesy w tenisie ziemnym, a w Polsce sport, który uprawiała, nie miał wielu zwolenników. Katarzyna Nowak polska tenisistka i ekspert w PR24 mówiła o przyszłości polskiego tenisa.
Audio
  • 27.09.14 Katarzyna Nowak: „Nasi młodzi tenisiści mają doskonałe warunki do tego, by rozwijać swoje umiejętności (…)”
Przyszłość polskiego tenisa
Foto: flickr/kirokko9

Trzykrotna mistrzyni Polski w tenisie ziemnym tym sportem zajmowała się od 1979 roku. Jako juniorka występowała na kortach Wimbledonu. Oprócz niej swoje sukcesy osiągali m.in. Wojciech Fibak i Wojciech Kowalski.

Zdaniem Katarzyny Nowak polscy teniści mogą rozwijać swój talent w swoim kraju.

- Dziś nasi młodzi tenisiści mają doskonałe warunki do tego, by rozwijać swoje umiejętności. W naszym kraju powstały specjalne hale i kort z twardą nawierzchnią. Dlatego uważam, że Polscy tenisiści tym bardziej mogą przygotowywać się do mistrzostw w swoim kraju – mówiła w PR24 Katarzyna Nowak, polska tenisistka.

Brązowy medal w tenisie stołowym

Polskie tenisistki stołowe zdobyły  brązowy medal drużynowych mistrzostw Europy. W półfinale Polki przegrały z Austrią 1:3. Jedyny punkt dla naszej zdobyła Natalia Partyka wygrywając z Amelie Solją 3:2. Polki jednocześnie uzyskały kwalifikację do Europejskich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w przyszłym roku w azerskim Baku.

Zapraszamy do odsłuchania audycji Cezarego Gurjewa!

Zobacz więcej na temat: POLSKA SPORT Tenis

Zobacz także

Zobacz także