W obronie sędziów piłkarskich
Nie milkną echa meczu pomiędzy Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok. Kontrowersję wzbudził m.in. podyktowany przez sędziów rzut karny w doliczonym czasie gry. – Sędzia na linii jest tylko człowiekiem. Sędziowie zawodowi to profesjonaliści i nikt nie może tego podważyć – bronił w Polskim Radiu 24 arbitrów Zbigniew Przesmycki, szef kolegium sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej.
2015-05-22, 21:59
Posłuchaj
Ostatnie kolejki decydujące o mistrzostwie Polski oraz o spadku z ekstraklasy są pełne emocji. Wielu kibiców ma zastrzeżenia szczególnie do decyzji sędziów podczas meczu Legia Warszawa-Jagiellonia Białystok – Piotra Sadczuka i Pawła Gila. Zbigniew Przesmycki oceniał w Magazynie Sportowym Polskiego Radia 24 pracę sędziów zawodowych podczas meczów piłkarskich.
– Wszyscy sędziowie szczebla centralnego to profesjonaliści. Każdy z nich po meczu dokonuje samooceny. Minuta po minucie meczu jest analizowana. Jedynie poprzez doświadczenie sędziowie mogą się rozwijać – stwierdził gość Polskiego Radia 24.
Gościem Magazynu Sportowego 24 był również Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego przedstawiał skład reprezentacji Polski na igrzyska europejskie, które już 12 czerwca rozpoczną się w Baku.
Gospodarzem audycji był Tomasz Kowalczyk.
Polskie Radio 24/dds