Polacy coraz lepsi w taekwondo
5 polskich reprezentantów zdobyło medale podczas Polish Open 2015. Polskimi medalistami taekwondo zostali: Aleksandra Krzemieniecka, Albert Millert, Michał Wielgosz, Eryk Rodzik i Karol Robak. Zawody komentowali w Polskim Radiu 24 Tomasz Pyciarz, dyrektor sportowy Polish Open w taekwondo i Artur Chmielarz, prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.
2015-08-31, 22:22
Posłuchaj
W dniach 29-30 sierpnia w Warszawie na terenie Akademii Wychowania Fizycznego odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Polski – Polish Open 2015 – połączona z międzynarodowym turniejem dla juniorów i kadetów – Warsaw Cup. Spotkali się najlepsi zawodnicy z całego świata.
– Były to zawody rangi G1 – to więc bardzo wysoki poziom. Reprezentacje ze wszystkich krajów były na najwyższym światowym poziomie. Zawodnicy, jacy przyjechali do Warszawy, byli z najwyższej półki – powiedział w Magazynie Sportowym Polskiego Radia 24 Tomasz Pyciarz.
Najwięcej medali wśród polskiej reprezentacji udało się zdobyć zawodnikom trenującym w stolicy.
– W Polsce najsilniejsze taekwondo jest w Warszawie. Pan Tomasz Pyciarz jest bowiem jednym z najlepszych trenerów i liderem ośrodka warszawskiego – dodał Artur Chmielarz.
Goście Polskiego Radia 24 tłumaczyli również zasady walki taekwondo.
Audycję prowadził Tomasz Kowalczyk.
Polskie Radio 24/dds