more_horiz

Kolejne zatrzymania ws. reprywatyzacji gruntów w stolicy

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 14:37
Funkcjonariusze CBA zatrzymali trzy osoby związane z aferą reprywatyzacyjną. Chodzi o dwóch aktualnych i jedenego byłego urzędnika warszawskiego Ratusza. W zeszłym tygodniu zatrzymanych zostało pięć osób. Gościem programu Tym Żyje Kraj był Karol Perkowski ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.
Audio
  • 6.02.17 Karol Perkowski o zatrzymaniach ws. afery reprywatyzacyjnej i nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta.
Dział prasowy Prokuratury Krajowej potwierdził, że zatrzymane przez CBA trzy osoby pracowały lub pracują w Biurze Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza
Dział prasowy Prokuratury Krajowej potwierdził, że zatrzymane przez CBA trzy osoby pracowały lub pracują w Biurze Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza Foto: cba.gov.pl

Gość Polskiego Radia 24 stwierdził, że nie jest zaskoczony skalą zatrzymań. - Spodziewaliśmy się tego. Naszym zdaniem była to tylko kwestia czasu. Już tydzień temu mówiłem, że to najprawdopodobniej tylko wierzchołek góry lodowej i okazuje się, że miałem racje. Dochodzi do kolejnych zatrzymań – podkreślił.

Karol Perkowski odniósł się także do nadzwyczajnego posiedzenia Rady m.st. Warszawy dotyczącego nieprawidłowości przy reprywatyzacji gruntów w stolicy. Tłumaczył, że przedstawiciele stowarzyszenia Miasto Jest Nasze obecni są na każdej Radzie Miasta poświęconej reprywatyzacji. - Dopóki ta dzika reprywatyzacja nie zostanie unormowana, dopóki nie wejdzie w życie duża ustawa reprywatyzacyjna, patologie mogą się powtarzać – przestrzegał Perkowski.

- Wydaje mi się, że część handlarzy roszczeniami nie jest już tak bezczelna, jak była. Nie znaczy to jednak, że w przyszłości znowu nie będą miały miejsca takie patologie. Dlatego niezbędna jest duża ustawa reprywatyzacyjna. Mam nadzieję, że radni na dzisiejszej sesji Rady Miasta będą o tym mówić i zaapelują do parlamentarzystów, bo to od nich zależy czy taka ustawa się pojawi – podsumował gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/pr

________________

Data emisji: 6.02.17

Godzina emisji: 12:15

Zobacz także

Zobacz także