Polska w obliczu terroryzmu

Przedstawiciele państw NATO rozmawiają w Rydze m.in. o wykorzystywaniu nowych mediów przez organizacje terrorystyczne. W ten sposób takie grupy jak Państwo Islamskie rekrutują swoich członków na Zachodzie. Krzysztof Liedel z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas mówił w Polskim Radiu 24 o tym, czy Polska jest zagrożona islamskim ekstremizmem.

2015-08-21, 16:40

Polska w obliczu terroryzmu
Co raz trudniej wytropić grupy terrorystyczne, gdyż upowszechniają one metody związane z taktyką „samotnego wilka”. . Foto: flickr.com/idf

Posłuchaj

21.08.15 Krzysztof Liedel: „Polska pod względem strategicznym nadal jest mało atrakcyjna dla organizacji terrorystycznych”.
+
Dodaj do playlisty

– To zagrożenie cały czas pozostaje na tym samym, nie do końca określonym poziomie. Polska pod względem strategicznym nadal jest jednak mało atrakcyjna dla organizacji terrorystycznych – wyjaśniał w Polskim Radiu 24 Krzysztof Liedel.

Ekspert zaznaczył przy tym, że organizacje terrorystyczne w ostatnim czasie upowszechniają metody związane z taktyką „samotnego wilka”. Jak tłumaczył w Polskim Radiu 24 Krzysztof Liedel, tego typu grupy wyszukują w sieci osoby, które są podatne na radykalizację.

– Ostatnie zamachy w Europie, Australii czy Stanach Zjednoczonych pokazują, że aktów terroru dokonują osoby, które nie są bezpośrednio związane z organizacjami terrorystycznymi. Mamy często do czynienia z ludźmi borykającymi się z zaburzeniami psychicznymi, a to jest zjawisko, przed którym nie da się zabezpieczyć – zauważył dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

Więcej w całej rozmowie z Krzysztofem Liedlem.

REKLAMA

Polskie Radio 24/mp/wt

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej