Zawieszenie małego ruchu granicznego elementem środków odwetowych?

Po Światowych Dniach Młodzieży Polska nie odblokowała małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim. Przedłużenie zawieszenia wywołało nieprzychylne komentarze w Moskwie. Czy blokowanie granicy jest elementem dyplomatycznych środków odwetowych? O tym mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Kamassa (Defence24.pl).

2016-08-09, 15:50

Zawieszenie małego ruchu granicznego elementem środków odwetowych?
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Posłuchaj

09.08.16 Zawieszenie małego ruchu granicznego elementem środków odwetowych? Gość: Marcin Kamassa (Defence24.pl).
+
Dodaj do playlisty

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak powiedział, że ruch ten zostanie odblokowany „kiedy ustąpią przyczyny związane z bezpieczeństwem państwa”. Zdaniem Marcina Kammasy, mały ruch graniczny jest wykorzystywany jako element środków odwetowych w stosunkach międzynarodowych. 

– Spór pomiędzy Rosją a Polską w tym przypadku ma bardzo dużo wspólnego z płaszczyzną relacji międzynarodowych. Mówimy tu o środkach odwetowych w stosunkach międzynarodowych – powiedział gość Polskiego Radia 24. – Rosja odebrała ruch zamknięcia granicy podczas Światowych Dni Młodzieży jako wrogi i nieprzyjazny akt oraz atak. Dlatego zripostowała go formą odwetu w postaci zawieszenia małego ruchu granicznego – tłumaczył Marcin Kamassa. – Teraz pojawiają się zarzuty pod adresem polskiego rządu, że kieruje się przesłankami politycznymi. Dlatego warto byłoby wskazać ściślej, co kierowało naszą racją stanu i dlaczego takie, a nie inne decyzje zostały podjęte – podsumował.

Więcej w całej audycji.

Z Marcinem Kamassą rozmawiał Grzegorz Frątczak.

REKLAMA

Polskie Radio 24/dds

Data emisji: 09.08.2016

Godzina emisji: 14.35


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej