X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mjanma: dziennikarze Reuters skazani na 7 lat więzienia

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 21:49
Na siedem lat więzienia skazano dwóch dziennikarzy pracujących dla agencji Reuters, aresztowanych w wyniku policyjnej prowokacji w Mjanmie. O ich zwolnienie apelowały organizacje dziennikarskie z całego świata. Czy przechodząca transformację ustrojową Birma pozostaje jeszcze na drodze ku demokracji ograniczając wolność mediów oraz rozprawiając się z mniejszością Rohindżów? 
Audio
  • 04.09.18 Mjanma: Dziennikarze Reuters skazani na 7 lat więzienia
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

O tym w audycji Świat w Powiększeniu w rozmowie z Krzysztofem Renikiem z Polskiego Radia oraz Bartoszem Kozakiewiczem, koordynatorem programów Polskiej Pomocy Rozwojowej dla Mjanmy.

Powodem zatrzymania Wa Lone i Kyaw Soe Oo było przechowywanie przez nich tajnych dokumentów sił bezpieczeństwa dotyczących stanu Rakhine, z którego uciekają członkowie muzułmańskiej mniejszości Rohindża.

- Do póki proces nie jest istotny z perspektywy bezpieczeństwa kraju, które jest definiowane przez armię, dziennikarze mają w miarę wolną rękę. W tej sytuacji, jestem tego przekonany, było to sfingowane. Chciano pokazać dziennikarzom, że są tematy, o których w Birmie pisać nie można. Ludobójstwo w Mjanmie zostało potwierdzone przez raport ONZ. - mówił Bartosz Kozakiewicz. 

- Nad tymi zjawiskami pracowali obaj dziennikarze. W uzasadnieniu wyroku, sędzia nie odniósł się do wręczenia obu dziennikarzom rzekomo tajnych dokumentów, natomiast bardzo mocno odniósł się do posiadania przez nich numeru telefonu do jednego z oficerów samozwańczej Armii Zbawienia Arakanu. Drugim z argumentów był fakt posiadania planu wizyty wiceprezydenta Mjanmy w stanie Rakhine, a trzeci to program wizyty papieża Franciszka. - mówił Krzysztof Renik. - W tej sytuacji można byłoby zatrzymać wszystkich dziennikarzy pracujących w tym kraju. 

Niemal 700 tys. Rohindżów z powodu prześladowań musiało opuścić swój kraj i uciec do sąsiadującego Bangladeszu. 

Więcej w całej audycji.

Świat w Powiększeniu prowadził Piotr Pogorzelski. 

PR24

__________________

Data emisji: 04.09.18

Godzina emisji: 19:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak