X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krzysztof Winkler: Boris Johnson ma szerszą wizję Wielkiej Brytanii po brexicie

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 21:01
- Boris Johnsona jest w specyficznej sytuacji, z jednej strony przedstawiał się jako gotowego do wyjścia z UE bez umowy, z drugiej podkreślał, że tej umowy jednak chce, by brexit odbył się w sposób uporządkowany. Wyjście na podstawie umowy jest korzystne, zabezpieczy interesy brytyjskiej gospodarki, tak czy inaczej Brytyjczycy muszą handlować z UE – mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
Nigel Farage podczas spotkania Brexit Party. 1.11.2019 Londyn, Wielka Bryania
Nigel Farage podczas spotkania Brexit Party. 1.11.2019 Londyn, Wielka Bryania Foto: PAP/EPA/WILL OLIVER

Krzysztof Winkler podkreślał, że Nigel Farage i jego partia to ugrupowanie jednej idei, nie mające scenariusza na to, co będzie się działo po brexicie. - Farage po wygranym referendum usunął się w cień i teraz powrócił, ale znowu na jednym temacie i nie chce w tych wyborach kandydować. Trudno się dziwić Borisowi Johnsonowi, że woli pójść do wyborów samodzielnie i walczyć o większość – zaznaczył.

brexit 1200 shutterstock.jpg
Brexit. "O wszystkim mogą przesądzić grudniowe wybory"

- Nigel Farage nie jest w stanie przedstawić kompleksowego programu natomiast Boris Johnson już w mowie tronowej przedstawił pewne propozycje dotyczące m.in. ochrony zdrowia, obniżenia podatków czy inwestycji w infrastrukturę, ma szerszą wizję Wielkiej Brytanii po brexicie, natomiast Brexit Party proponuje wyjście bez umowy, ale pozostaje pytanie co dalej – komentował Krzysztof Winkler.

Lider eurosceptycznej Partii Brexitu Nigel Farage wezwał w piątek brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, by odrzucił uzgodnioną umowę z UE i zawarł pakt na rzecz brexitu. Zagroził, że w przeciwnym razie jego partia wystawi w wyborach kandydatów we wszystkich okręgach. To poważnie osłabiłoby szanse Partii Konserwatywnej na wygraną w przedterminowych wyborach 12 grudnia.

Nigel Farage przekonywał, że Wielka Brytania powinna zawrzeć z UE umowę o wolnym handlu - podobną do tej, jaką Unia ma z Kanadą - a jeśli się to nie uda do 1 lipca 2020 r., powinna wyjść ze Wspólnoty bez umowy i handlować z nią na ogólnych zasadach Światowej Organizacji Handlu. - Postrzegałbym to jako całkowicie rozsądne. To naprawdę byłby brexit - mówił.

Więcej w zapisie audycji. 

Rozmawiał Bogumił Husejnow.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 03.11.2019

Godzina emisji: 19:46

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Polinceusz o brexicie: operacja na żywym organizmie

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 16:15
- Bez względu na to, w jakim kierunku chcielibyśmy podążać, niezależnie czy z perspektywy brytyjskiej czy unijnej, to rozstrzygniecie kwestii brexitu powinno być dla nas istotne – mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Polinceusz z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
rozwiń zwiń