X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Krzysztof Miszczak: słabością NATO jest brak spójności

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 20:00
- Niemcy w polityce bezpieczeństwa bez współpracy ze Stanami Zjednoczonymi nie istnieją - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Miszczak ze Szkoły Głównej Handlowej. 
Audio
  • 02.12.19 Świat w powiększeniu. Prof. Krzysztof Miszczak: dla Niemiec NATO jest ważne
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Spotkanie szefów państw i rządów krajów NATO odbędzie się w Londynie w środę i czwartek  w 70. rocznicę powstania Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego.

- NATO jako struktura  jest ciągle silną organizacją, problemem jest to, że Sojusz nie jest wypełniony treścią. Nie ma czegoś co łączy członków NATO, oni mają różne interesy, często rozbieżne – mówił gość PR24.

NATO PAP 1200.jpg
Jarosław Guzy: NATO musi rozwiązywać wewnętrzne problemy

"NATO brakuje spójności"

Podkreślił, że Sojuszowi brakuje spójności, a spójność to "odstraszanie" jeżeli mówić na temat reakcji zewnętrznych jakiejś organizacji, która ma też wymiar militarny i to jak podkreślił ekspert, jest wykorzystywane przez takie państwa jak Rosja.

- Dodatkowo naszym polskim interesom zagraża koncepcja prezydenta Francji, który wyszedł z wizją rewizjonistycznej Rosji. Emmanuel Macron nie rozumie naszej specyfiki i zagrożenia na falce wschodniej – dodał. 

"Dla Niemiec NATO jest ważne"

1200_Stoltenberg_shutterstock.jpg
Dr Agnieszka Bryc: NATO mierzy się z globalnymi wyzwaniami, którym nie zawsze może sprostać

Przypomniał, że w obronie Sojuszu Północnoatlantyckiego stanęła Angela Merkel, która w Bundestagu mówiła, że „utrzymanie NATO ma ogromne znaczenie dla Niemiec”, a był to komentarz do wypowiedzi prezydenta Francji o „śmierci mózgowej NATO”.

- Niemcy bez współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa ze Stanami Zjednoczonymi nie istnieją, a z punktu widzenia Polski to dobra wiadomość – mówił gość PR24.


*********************


Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / jj

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Data emisji: 2.12.2019 / 19:46

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja: Emmanuel Macron uważa, że Europa powinna płacić więcej na rzecz NATO

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 12:14
Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział w sobotę przed spotkaniem z prezydentem USA Donaldem Trumpem, że Europa powinna wziąć większą odpowiedzialność za swą obronę. Zgodził się z nim co do potrzeby sprawiedliwego "podziału obciążenia" Europy na rzecz NATO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Angela Merkel do Emmanuela Macrona: mam dość sprzątania po tobie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 19:28
- Mam dość sprzątania po tobie - takimi słowami miała się zwrócić do prezydenta Francji kanclerz Niemiec. Angela Merkel skrytykowała w ten sposób słowa Emmanuela Macrona o "śmierci mózgowej NATO".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Jurasz: Emmanuel Macron stara się pokazać, że jest ważny

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 20:20
- Emmanuel Macron stara się pokazać, że jest ważny, ale także uprawia politykę, która polega na grze na Rosję z niekorzyścią dla USA. Francja jest państwem, które nadal czuje się mocarstwem - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Jurasz, publicysta.
rozwiń zwiń