X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert OSW: stopień wrzenia na Białorusi cały czas jest ogromny

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 20:03
- Nie wiem, co musiałby zrobić dziś Alaksandr Łukaszenka, żeby uspokoić społeczeństwo - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Protesty w Mińsku
Protesty w MińskuFoto: PAP/EPA/STRINGER

Miesiąc temu, po wyborach prezydenckich, na Białorusi rozpoczęły się protesty. Od tego czasu w białoruskich miastach i miasteczkach odbywają się demonstracje przeciwko uznaniu zwycięstwa w wyborach Alaksandra Łukaszenki i represjom władzy wobec przeciwników prezydenta. Z kolei w polskich miastach organizowane są akcje solidarnościowe.

Posłuchaj
25:08 [PR24]PR24 (mp3) 9 wrzesień 2020 19_34_40.mp3 Wojciech Konończuk (wicedyrektor OSW) o sytuacji na Białorusi (Polskie Radio 24/Świat w powiększeniu)

 

- Gdyby ktoś kilka miesięcy temu powiedział, że protesty na Białorusi będą trwały jeszcze miesiąc po wyborach, to pewnie zostałby uznany za niezbyt poważnego obserwatora - stwierdził Wojciech Konończuk. Zdaniem gościa PR24 sam fakt, że wybuchną protesty "był jasny". - Natomiast ich długość jest zaskoczeniem - ocenił.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
belarus 1200 pap.jpg
"Jesteśmy im winni naszą pomoc". Joanna Kopcińska o działaniach Polski dla Białorusi

"Ogromne wrzenie"

- Oczywiście trudno jest utrzymać taką wielką energię społeczną miesiąc po wyborach. Protesty mają większe natężenie w weekendy, szczególnie w niedziele. Ostatnio na ulice, głównie Mińska, wyszło około 100 tys. ludzi. To ciągle bardzo, bardzo wiele (...), natomiast widzimy, że manifestacje są słabsze w tygodniu - od poniedziałku do piątku - oraz na prowincji - mówił wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich.

Ekspert wskazał na rolę faktu, że protesty Białorusinów "trwają, wprawdzie z mniejszym natężeniem, ale właściwie we wszystkich głównych ośrodkach miejskich na Białorusi". - To pokazuje, że stopień wrzenia i gniewu społecznego cały czas jest ogromny - mówił.

Zobacz także:

Brutalne siły porządkowe

Wojciech Konończuk powiedział, że ważna jest obecnie kwestia wpływu aresztowań czołowych polityków opozycji na przebieg protestów w najbliższą niedzielę. Zwrócił uwagę na to, że "rośnie brutalność białoruskich sił porządkowych", o czym dzięki niezależnym mediom Białorusini szybko się dowiadują. - To będzie tylko utrzymywało ten gniew w społeczeństwie - podkreślił.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Cichanouska PAP-1200.jpg
"Prosimy o uszanowanie naszej suwerenności". Swiatłana Cichanouska gościem Forum w Karpaczu

- Nie wiem, co musiałby zrobić dziś Alaksandr Łukaszenka, żeby uspokoić społeczeństwo - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Wojciech Konończuk (OSW)
Data emisji: 09.09.2020
Godzina emisji: 19.33

ms, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dla Białorusi to pewien symbol, że może liczyć na Polaków". Girzyński o nagrodzie dla Cichanouskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 13:56
- Obyśmy potrafili pozytywne doświadczenia z relacji polsko-ukraińskich przekuć w wymiarze relacji pomiędzy Warszawą a Mińskiem - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS prof. Zbigniew Girzyński.
rozwiń zwiń