X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Swiatłana Cichanouska w Polsce. Dziennikarz TV Biełsat: świat zaczyna ją uznawać

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 20:31
- Obserwujemy bardzo intensywny proces międzynarodowego uznawania Swiatłany Cichanouskiej. To jest bardzo budujące i pozytywne - mówił w Polskim Radiu 24 Siarhiej Pielasa (Biełsat TV).
Swiatłana Cichanouska podczas  Forum Ekonomicznego 2020 w Karpaczu
Swiatłana Cichanouska podczas Forum Ekonomicznego 2020 w KarpaczuFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Swiatłana Cichanouska przyjechała do Polski. Rywalka Alaksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich na Białorusi spotkała się z w środę z premierem Mateuszem Morawieckim, który przekazał jej klucze do nowej siedziby Domu Białoruskiego. Cichanouska wygłosiła też wykład na Uniwersytecie Warszawskim. 

Cichanouska 1200 (2).jpg
"Robicie bardzo dużo, robicie świetną robotę". Cichanouska dziękuje Polsce za pomoc dla Białorusi

Zdaniem Siarhieja Pielasy środa była wielkim dniem dla Białorusi. - To było uznanie jej jako lidera narodowego. Podczas wręczenia wyróżnienia na Forum Ekonomicznym w Karpaczu nazwano ją prezydentem elektem, czyli osobą, która została wybrana na prezydenta. To jest ogromny krok do przodu. Oprócz tego spotkała się z premierem Morawieckim, czyli na bardzo wysokim poziomie - powiedział dziennikarz. 

Sejm Litwy uznał w rezolucji Cichanouską za lidera narodowego. - Obserwujemy bardzo intensywny proces międzynarodowego uznawania Swiatłany Cichanouskiej. To jest bardzo budujące i pozytywne - dodał Siarhiej Pielasa

Podkreślił również, że Białorusini z wielkim niepokojem patrzą na zapowiadaną wizytę Alaksandra Łukaszenki na Kremlu. - W Moskwie jest już jego najmłodszy syn Mikołaj. Nieoficjalnie mówi się, że w charakterze zakładnika - zauważył Pielasa.

Posłuchaj
24:44 PR24_MPLS 2020_09_10-19-33-09.mp3 Siarhiej Pielasa o wizycie Swiatłany Cichanouskiej w Polsce (Świat w powiększeniu)

 

Swiatłana Cichanouska została też uhonorowana nagrodą specjalną XXX Forum Ekonomicznego odbywającego się w Karpaczu. Nagrodę przyznała Rada Programowa Forum. 

Więcej w nagraniu. Gościem audycji był również Tomasz Rydelek (Puls Lewantu).

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Tomasz Rydelek (Puls Lewantu), Siarhiej Pielasa (Biełsat TV)
Data emisji: 10.09.2020
Godzina emisji: 19.33


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik Solidarności: cały związkowy świat musi pomagać wolnym związkom zawodowym na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 15:19
- Wypadałoby oczekiwać, że teraz wszyscy, tak jak pomagali nam, ruszą z pomocą Białorusi. Tymczasem związki zawodowe, szczególnie europejskie, szybko reagują na tzw. łamanie praworządności, sprawy klimatyczne, a zupełnie ignorują to, na co powinny reagować od razu, jeszcze szybciej od nas - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik Solidarności Marek Lewandowski.
rozwiń zwiń