X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To jest ogromne zakłócenie procedury". Prof. Lewicki o impeachmencie Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 20:30
- Cała ta szopka z impeachmentem, który nie miał szans, z tymi przemowami członków Izby Reprezentantów, które były nie na temat, a właściwie były ich własną autoreklamą itd. Wszystko to, w mojej opinii, sprawiło, że ludzie, którzy patrzyli na to, nabrali przekonania, że tak też nie można - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, politolog.  
Prof. Zbigniew Lewicki
Prof. Zbigniew LewickiFoto: PR24

- Donald Trump nie zrezygnuje z polityki. Po tej nieszczęsnej procedurze impeachmentu moim zdaniem uzyskał drugie życie, bo jednak w momencie, kiedy działy się te wydarzenia 6 stycznia, do jego postępowania można mieć zastrzeżenia. Prezydent USA powinien wyraźnie zareagować w chwili, kiedy dochodzi do chuligańskich zachowań, rozróby i wkroczenia na teren urzędu państwowego, czyli Kongresu. On tego nie zrobił i to u wielu Amerykanów wywołało negatywne reakcje w stosunku do niego - tłumaczył prof. Zbigniew Lewicki.  


Trump/PAP
Impeachment Donalda Trumpa. Grzywaczewski: wygrała demokracja

- Owszem, Trump powinien był dostać jakąś karę, upomnienie, cokolwiek, bo nie zachował się tak, jak należy. Jednak nie można robić sobie żartów z najpoważniejszej procedury, jaka istnieje w amerykańskim systemie - zaznaczył gość audycji. 


Posłuchaj
14:48 _PR24_AAC 2021_02_15-19-33-18.mp3 Prof. Lewicki o impeachmencie wobec D. Trumpa ("Świat w powiększeniu")

 

Jak podkreślił prof. Lewicki, w systemie wyborczym USA prezydenta wybierają obywatele, a odwołać może go Kongres. - To jest ogromne zakłócenie procedury. 150 milionów przeciwko 535 osobom. Musi dojść do autentycznego powodu do postawienia w stan oskarżenia, np. przestępstwo, tak jak było to w przypadku Nixona. W tym przypadku niczego takiego nie było, to było wykorzystanie najpoważniejszego mechanizmu w systemie politycznym do próby skompromitowania byłego prezydenta. Skończyła się ona ośmieszeniem tych, którzy oskarżali - ocenił.        

Czytaj także:

  Gościem audycji była również Małgorzata Wołczyk z tygodnika "Do Rzeczy", która mówiła m.in. o wyborach w Hiszpanii, które wygrali socjaliści.

  Posłuchaj
  10:01 _PR24_AAC 2021_02_15-19-48-09.mp3 Małgorzata Wołczyk o niedzielnych wyborach w Hiszpanii ("Świat w powiększeniu")

   

   

  Więcej w nagraniu. 

  ***

  Audycja"Świat w powiększeniu"

  Prowadził: Antoni Opaliński

  Gościeprof. Zbigniew Lewicki, Małgorzata Wołczyk ("Do Rzeczy") 

  Data emisji: 15.02.2021

  Godz. emisji: 19.33 

  kmp

  Czytaj także

  "Demokraci sprawiają wrażenie, że chcą ukarać Trumpa". Irena Lasota o wydarzeniach w USA.

  Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 20:18
   - Nawet jeśli to by miała być rozprawa w Kongresie, nie można, w chyba najważniejszej w tym kraju, sprawie, dyskutować i głosować w ciągu kilku godzin - mówiła w Polskim Radiu 24 Irena Lasota, dziennikarka, publicystka i pisarka na co dzień mieszkająca w Waszyngtonie.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Czy Trump poniesie karę? Kożuszek: są w USA ważniejsze rzeczy, którymi należałoby się zająć

  Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 17:26
  - Ukarać trzeba wszystkich, którzy tam byli na miejscu i dokonywali przestępstw - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Maciej Kożuszek, publicysta tygodnika "Gazeta Polska", mówiąc o osobach odpowiedzialnych za wtargnięcie do Kapitolu.
  rozwiń zwiń