X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie zrobią żadnego wrażenia". Kuczyński o nowych sankcjach UE wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 21:22
- To jakby Rosja nałożyła na kilku urzędników z Brukseli sankcje, które uniemożliwiłyby im spędzenie wakacji na Syberii - mówił na antenie Polskiego Radia 24 ekspert od polityki wschodniej Grzegorz Kuczyński. Szefowie dyplomacji 27 krajów Unii dali zielone światło dla opracowania nowej sankcyjnej listy Rosjan z zakazem wjazdu oraz zamrożonym majątkiem na terenie UE.
Audio
  • Grzegorz Kuczyński gościem Antoniego Opalińskiego (Świat w powiększeniu)
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir PutinFoto: PAP/EPA

Unia już jesienią nałożyła takie restrykcje na szefa FSB Aleksandra Bortnikowa i pięciu innych ludzi Kremla - formalnie - w związku z łamaniem zakazu produkcji i używania broni chemicznej, której użyto do trucia Aleksieja Nawalnego. Teraz podstawą dla nowych sankcji UE ma być łamanie praw człowieka wobec opozycjonisty, jego zwolenników i pokojowych demonstrantów.

polskie radio 24 przemysław żurawski vel grajewski 1200.jpg
Żurawski vel Grajewski: gdyby sankcje UE na Rosję były lepiej wymierzone, wpłynęłyby na decyzję Kremla

Gość Polskiego Radia 24 zauważył, że sprawa sankcji dotyczy czterech urzędników rosyjskich i 27 krajów UE. - Wypada prawie siedem krajów na jednego rosyjskiego urzędnika. Chodzi o Prokuratora Generalnego, szefa Komitetu Śledczego, Rosgwardii i Służby Więziennej. Te sankcje na Rosjanach nie zrobią żadnego wrażenia. To jakby Rosja nałożyła na kilku urzędników z Brukseli sankcje, które uniemożliwiłyby im spędzenie wakacji na Syberii - powiedział Grzegorz Kuczyński. 

Czytaj także:

Dodał, że lepsze są takie sankcje niż ich brak. Zachodzi jednak obawa, że chodzi o to, by państwa, którym zależy na współpracy z Rosją, miały alibi, by można było powiedzieć, że sankcje zostały nałożone, że była reakcja na sprawę Nawalnego. - Gdy usłyszałem, że w UE panuje pełna jednomyślność ws. nałożenia sankcji na Rosję, to wiedziałem, że będą one bardzo symboliczne - podkreślił ekspert. 

Jego zdaniem UE tak naprawdę nie jest jednomyślna w żadnej kwestii dotyczącej polityki zagranicznej. - Powinniśmy się cieszyć, że przedłużane są sankcje nałożone na Rosję przez USA i UE w związku z aneksją Krymu. To już jest sukces. Obawiam się, że będą pojawiać się głosy, żeby z tych sankcji się jednak wycofać - podsumował Grzegorz Kuczyński. 


Posłuchaj
24:51 PR24_mp3 2021_02_23-19-32-53.mp3 Grzegorz Kuczyński gościem Antoniego Opalińskiego (Świat w powiększeniu)

Dyskusja o polityce sankcyjnej wobec Kremla wróci podczas szczytu UE w marcu, który ma zająć się relacjami unijno-rosyjskimi.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Świat w powiększeniu"

Prowadził: Antoni Opaliński

Gość: Grzegorz Kuczyński (ekspert od polityki wschodniej)

Data emisji: 23.02.2021

Godz. emisji: 19.33 

Czytaj także

"Będą dotyczyły indywidualnych osób". Rau o nowych sankcjach wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 09:02
- Nowe sankcje wobec Rosji będą dotyczyły indywidualnych osób i będą sprowadzać się do dwóch elementów. Zakazu wjazdu do krajów UE i pozbawienia środków zdeponowanych w krajach UE - powiedział minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.
rozwiń zwiń