more_horiz

Rokordowo niskie poparcie dla Joe Bidena. Prof. Lewicki: niewłaściwy człowiek na niewłaściwym miejscu

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 20:30
- Amerykanie są z siebie zadowoleni, ale nie z tego kto nimi przewodzi. W intuicyjnym odbiorze to nie jest właściwy człowiek na właściwym miejscu - mówił w Polskim Radiu 24 amerykanista prof. Zbigniew Lewicki, komentując najnowsze sondaże Joe Bidena. 
Joe Biden
Joe BidenFoto: PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Już tylko 42 proc. obywateli USA pozytywnie ocenia prezydenturę Joego Bidena. Zdaniem 71 proc. Amerykanów ich kraj zmierza w złym kierunku. To najgorsze sondaże prezydenta od początku kadencji.


shutterstock_Glenn Youngkin 1200.jpg
"To poważny sygnał ostrzegawczy dla demokratów". Bender o lokalnych wyborach w USA

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 nie ma jednej przyczyny takiego stanu rzeczy. - W powszechnym odbiorze Biden się kompromituje. Zapomina co mówi, gdzie jest, aż przykro o tym wspominać. Tymczasem miał być przywódcą narodu. Nie udało mu się  osiągnąć sukcesów w walce z Covid-19, nie układa mu się też współpraca z Kongresem, nawet z przedstawicielami własnej partii - powiedział prof. Zbigniew Lewicki. - Amerykanie są z siebie zadowoleni, ale nie z tego kto nimi przewodzi. W intuicyjnym odbiorze to nie jest właściwy człowiek na właściwym miejscu - dodał. 

Były prezydent USA Donald Trump nie zszedł ze sceny politycznej. Twierdzi, że będzie kandydował w kolejnych wyborach. - Na pewno Biden nie będzie kandydował drugi raz. Z pewnością pojawi się młody, ciekawy kandydat Demokratów. Nie dawałbym w 2025 roku dużych szans Trumpowi, który będzie już podeszłym wieku. Na razie jednak to on kontroluje Republikanów i jest jedynym kandydatem na kandydata - tłumaczył amerykanista. 

Posłuchaj
25:27 PR24 2021_11_07-19-33-18.mp3 Prof. Zbigniew Lewicki gościem Piotra Węża (Świat w powiększeniu) 

Poparcie dla prezydenta USA mierzone jest przez amerykańskie instytucje od kwietnia. Wówczas sondaże wskazywały, że lider Demokratów cieszy się poparciem 52 proc. Amerykanów, a nie ufa mu zaledwie 39 proc.

Więcej w nagraniu. 

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: prof. Zbigniew Lewicki (amerykanista)

Data emisji: 7.11.2021

Godzina: 19.33 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem