more_horiz

Irena Lasota o rusofobii: można jej nie mieć i być silnie krytycznym wobec działań Rosji

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 20:05
- "Gazeta Wyborcza" od samego początku stara się nas wszystkich ostrzegać, żebyśmy nie popadli w jakąś fobię, bo ta Rosja wcale tak bardzo nie popiera Putina - mówiła w Polskim Radiu 24 Irena Lasota, publicystka z Waszyngtonu.
Irena Lasota
Irena LasotaFoto: PAP/Marcin Obara

Naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik, odnosząc się do wojny na Ukrainie, ocenił, że "jest to wojna Putina i nie należy przesadzać z rusofobią". Słowa redaktora oceniła na antenie Polskiego Radia 24 Irena Lasota. 

Jak wskazała, "każda fobia nie jest zdrowa, bo jest to określenie stanu psychicznego". - Na pewno lepiej nie mieć rusofobii, natomiast można być silnie krytycznym wobec tego, co Rosja robi i robiła - zaznaczyła.

"Rosja wcale tak bardzo nie popiera Putina"

- "Gazeta Wyborcza" od samego początku, od Krymu, tym bardziej od 24 lutego, stara się nas wszystkich ostrzegać, żebyśmy nie popadli w jakąś fobię, bo ta Rosja wcale tak bardzo nie popiera Putina - powiedziała.

- Dziś możemy powiedzieć, że może nie popiera w 100 proc., natomiast te protesty, które są organizowane, które widzimy, nie obejmują nawet jednego procenta społeczeństwa - podkreśliła.

Jak wskazała, "należy też oddzielać protest przeciw wojnie, którą Rosja zaczęła z Ukrainą, od protestów przeciw nieudanej wojnie". - Coraz więcej słyszymy, że ludziom się nie podoba, że Rosja przegrywa - dodała.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
26:50 Lasota.mp3 Irena Lasota: można nie mieć rusofobii i być silnie krytycznym wobec działań Rosji (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Irena Lasota, publicystka z Waszyngtonu

Data emisji: 13.05.2022

Godzina emisji: 19.33


***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.


jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem