more_horiz

"W struktury polityki weszły bardziej radykalne tezy". Michał Kłosowski o francuskich wyborach

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 20:34
- To trzęsienie ziemi, wbrew temu, co głoszą różne media, różni komentatorzy, absolutnie nie ma miejsca. Jest to jednak faktycznie w pewien sposób wydarzenie przełomowe, ale takiego przełomu przewidywalnego - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kłosowski, wicenaczelny magazynu "Wszystko Co Najważniejsze".
wybory
wyboryFoto: Shutterstock.com/andriano.cz

Francuskie media, komentując sondażowe wyniki niedzielnej II tury wyborów parlamentarnych piszą o "policzku dla Macrona" oraz wskazują, że brak większości bezwzględnej w Zgromadzeniu Narodowym koalicji prezydenckiej może oznaczać, że Francja stanie się krajem "niezarządzalnym".

Na antenie Polskiego Radia 24 do francuskich wyborów i do tego, czy ich wyniki faktycznie stanowią "trzęsienie ziemi", odniósł się wicenaczelny magazynu "Wszystko Co Najważniejsze" Michał Kłosowski. Jak wskazał, "absolutnie nie jest to trzęsienie ziemi".

"Poniekąd wydarzenie przełomowe"

To trzęsienie ziemi, wbrew temu, co głoszą różne media, różni komentatorzy, absolutnie nie ma miejsca - zaznaczył. - Jest to jednak faktycznie w pewien sposób wydarzenie przełomowe, ale takiego przełomu przewidywalnego - ocenił.

Powiedział, że "to, co się wydarzyło, to wejście w struktury francuskiej polityki trochę bardziej radykalnych tez, radykalnych pomysłów politycznych". - Mówię tutaj o wysokim wyniku wyborczym Marine Le Pen i nadspodziewanie wysokim wyniku Jean-Luca Mélenchona - powiedział i dodał, że "jest to dwóch przedstawicieli skrajnej polityki, lewicowej i prawicowej".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:22 Świat w powiększeniu 21.06.mp3 Michał Kłosowski: w struktury polityki weszły bardziej radykalne tezy (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Antoni Opaliński 

Gość: Michał Kłosowski, wicenaczelny magazynu "Wszystko Co Najważniejsze".

Data emisji: 21.06.2022

Godzina: 19.33 


jb

Zobacz także

Zobacz także