more_horiz

Wybuchy na Krymie. Jan Piekło: odebrały Rosjanom poczucie bezpieczeństwa, to punkt przełomowy

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2022 20:20
- Atak na ważne, strategiczne lotnisko na terenie okupowanego przez Rosjan Krymu to pewien punkt przełomowy. To jest po prostu odebranie Rosjanom poczucia bezpieczeństwa - powiedział w Polskim Radiu 24 były ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło.
Jan Piekło
Jan PiekłoFoto: PR/JW

W wybuchach, do których doszło w rosyjskiej bazie wojskowej na okupowanym przez Rosjan Krymie, zginęła jedna osoba, a osiem zostało rannych. Ofiara śmiertelna to cywil. W bazie Saki w pobliżu Nowofedoriwki na zachodnim wybrzeżu półwyspu doszło do co najmniej 12 eksplozji.

- Atak na ważne, strategiczne lotnisko na terenie okupowanego przez Rosjan Krymu to pewien punkt przełomowy. To jest po prostu odebranie Rosjanom poczucia bezpieczeństwa. W mediach społecznościowych było dużo filmików, memów, pokazujących jak turyści masowo wracają przez most w kierunku swojego kraju. Wracały także rodziny wojskowych - powiedział Jan Piekło.

"Jest dla nich miejscem niebezpiecznym"

Jego zdaniem "to diametralnie zmienia sytuację". - To powoduje, że to miejsce, które Rosjanie uważali za swoje i czuli się tam jak u siebie, jest dla nich miejscem niebezpiecznym. Do tej pory właściwie nie ma wyjaśnienia, oświadczenia w tej kwestii – kto stał za tymi atakami, jak zostały one przeprowadzone - dodał gość PR24.

Jak zaznaczył, "istnieje pewnego rodzaju gra propagandowa, która jest bardzo skutecznie prowadzona przez Ukraińców i daje ona do zrozumienia, że mogła to być kombinacja wielu czynników, w tym i sabotażu, i dezercji, a także bardzo odważnego działania ukraińskiego lotnictwa".

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:01 PR24 2022_08_13-19-34-51.mp3 Jan Piekło o wojnie na Ukrainie (Świat w powiększeniu) 

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski  

Gość: Jan Piekło (były ambasador RP na Ukrainie) 

Data emisji: 13.08.2022

Godzina emisji: 19.33

bartos

Zobacz także

Zobacz także