X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

24. Poziom: Big Data

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 16:41
Ogromne zbiory danych, których gromadzenie i analiza - razem z rozwojem internetu - staje się coraz poważniejszą dziedziną i nauki i biznesu. Oto Big Data, która była tematem przewodnim najnowszej odsłony 24. Poziomu. O tajnikach tego pojęcia i zasadach funkcjonowania Big Daty mówili Maciej Sawa z Cloud Technologies i Jakub Kot z Dealavo.
Audio
  • 23.07.16 Maciej Sawa: „Big Data służy do lepszego spersonalizowania wielu ofert i produktów (…)”.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/malik ml williams

Big Data może być wykorzystywane zarówno do badań naukowych, jak i przez firmy oraz administrację publiczną. Ma zastosowanie tam, gdzie dużej ilości danych towarzyszy potrzeba zdobywania nowych informacji lub wiedzy.

– Nasza firma wykorzystuje Big Datę w procesie lepszego dopasowania reklam w internecie. Zbieramy informacje na temat zainteresowań, intencji zakupowych oraz danych demograficznych. Dzięki temu możemy spersonalizować ofertę marketingową dla klientów podzielonych pod względem płci i wieku  – powiedział Maciej Sawa.

Jakub Kot przyznał, że wybranie właściwych informacji z gigantycznego zbioru danych nie jest łatwą sprawą. – Jeżeli nauczymy się wyciągać odpowiednie wnioski z posiadanych danych, to może to być swoistą żyłą złota w działalności biznesowej. Dlatego niektóre korporacje zatrudniają wielu analityków, którzy zajmują się badaniem informacji zawartych w Big Data – dodał.

Ponadto nie zabrakło przeglądu najważniejszych informacji ze świata gier i nowych technologii.

Audycję prowadzili Kasia Gizińska i Przemek Pawełek.

Polskie Radio 24/db

__________________

Data audycji: 23.07.16

Godzina audycji: 14:15

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak