Powstaje mapa dzikich wysypisk śmieci
Ustawa o gospodarce odpadami miała rozwiązać sprawę dzikich wysypisk śmieci. Tymczasem, jak wynika z danych Najwyższej Izby Kontroli, problem wyrzucania odpadów w lasach zamiast zniknąć, narasta. Z dzikimi wysypiskami walkę podjęła Fundacja Banku Ochrony Środowiska.
2015-08-04, 13:21
Posłuchaj
04.08.15 Adam Kiedrowski: „Ustawa o gospodarce odpadami nie rozwiązał problemu dzikich wysypisk (…)”.
Dodaj do playlisty
W Polsce przybywa dzikich wysypisk śmieci. W samym 2014 roku zebrano w lasach ponad 120 tys. metrów sześciennych śmieci, co daje ponad tysiąc załadowanych po brzegi tirów. Dlatego Fundacja Banku Ochrony Środowiska uruchamia akcję #BrudnoTu, która stworzy mapę dzikich wysypisk śmieci.
– Akcja ma na celu zachęcić ludzi przebywających na wakacjach do wyszukiwania dzikich wysypisk i informowania o nich gmin. Mamy nadzieję, że ludzie wezmą sprawę śmieci w lasach w swoje ręce. Będziemy starać się monitorować pracę gmin po zgłoszeniach i nagradzać te, które rozwiązały problem – Adam Kiedrowski z Fundacji BOŚ.
Więcej o akcji #BrudnoTu w całej rozmowie z gościem Polskiego Radia 24.
Polskie Radio 24/gm