X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Cafe armia. Myśliwce F-16 wróciły do bazy w Łasku po remoncie lotniska

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 09:00
Dzięki położeniu w centrum kraju, F-16 startujące z Łasku (Łódzkie) są w stanie w ciągu kilkunastu minut przejąć każdy obiekt latający na naszym niebie. W audycji Cafe armia red. Agnieszka Drążkiewicz rozmawiała z dowódcami i pilotami z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.
Audio
  • 24.08.2019 Cafe armia. Myśliwce F-16 wracają do Łasku po remoncie lotniska
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Radoslaw Maciejewski/shutterstock

Myśliwce F-16 od kwietnia 2017 roku wykonywały zadania i stacjonowały w poznańskiej bazie w Krzesinach. Po wielu miesiącach przymusowego "przebazowania", od 19.08 samoloty rozpoczęły dyżur bojowy, w ramach którego będą strzegły polskiej przestrzeni powietrznej. Po remoncie pas startowy w łaskiej bazie ma długość 3 tysięcy metrów. Inwestycję zrealizowano we współpracy z amerykańskimi Siłami Powietrznymi. Modernizacja i przedłużenie drogi startowej oraz przebudowa urządzeń pomocniczych w Łasku pozwoli zwiększyć możliwości operacyjne lotniska pod względem przyjmowania większych i cięższych statków powietrznych. Dodatkowo wydłużenie drogi startowej poprawi warunki bezpieczeństwa podczas wykonywania lotów.

- Lotnisko w Łasku po modernizacji jest jednym z najnowocześniejszych lotnisk wojskowych w Europie, gotowym przyjmować najcięższe statki powietrzne – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Szef MON zaznaczył, że po trwającej dwa lata inwestycji, modernizacji drogi startowej i wydłużeniu jej do trzech kilometrów, "Łask jest dziś jednym z najnowocześniejszych lotnisk wojskowych w Europie, jest także przygotowany, żeby przyjmować największe i najcięższe statki powietrzne".

Dyżur bojowy, który objęły samoloty z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, polega na utrzymywaniu pary myśliwców w gotowości do natychmiastowego poderwania i wykonania zadania w powietrzu. 

Płk Krzysztof Bień, zastępca dowódcy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku mówił w Polskim Radiu 24 o tym, co zmienił remont lotniska. - Nasze możliwości się zwiększyły. Pas startowy został wydłużony do 3 kilometrów. Możemy przyjmować wszystkie typy statków powietrznych, realizować szkolenie. Gościem audycji był także pilot F-16 (anonimowo), który opowiadał o codziennej służbie, a także o radościach i odpowiedzialności, które towarzyszą lataniu na F-16.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji była Agnieszka Drążkiewicz

Polskie Radio 24/tb

Cafe Armia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 24.08.19

Godzina emisji: 08.36

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Jerzy Targalski: sojusz z USA wzmacnia naszą pozycję wobec Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 09:15
- Przed wyborami przewiduję zaostrzenie antyamerykańskiej retoryki przez opozycję w podobnym stylu, jak ta uprawiana przez Konfederację, podkreślającą, że Polska jest kolonią amerykańską i odwołującą się do tzw. polityki niezależnej od USA. Oznacza to jednak zależność od Niemiec. Ten, kto wybiera Niemcy wybiera Rosję, nawet gdy tego nie chce - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwo Bender: Donald Trump politykę zagraniczną Stanów Zjednoczonych buduje w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 11:00
- W wielkiej układance geopolitycznej Stanów Zjednoczonych, w szachowaniu takich wielkich potęg lądowych jakimi częściowo są Chiny, a częściowo Rosja, Polska jest kluczowa. Mamy do czynienia z historyczną chwilą - powraca podmiotowość Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Iwo Bender ("Telewizji Republika").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nisztor pyta". O znaczeniu militarnego sojuszu z USA

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 13:51
- Śmierć ponad 28 tys. oficerów zamordowanych w Katyniu, miliony ofiar podczas II wojny światowej oraz olbrzymie zniszcznia – trzeba o tym wszystkim pamiętać. Pokój i zabezpieczenie bezpieczeństwa dla polskich obywateli, nie mają dziś ceny – powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Ostrowski, wiceprezes i właściciel spółki Ostrowski Arms.
rozwiń zwiń