X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Realizujemy przede wszystkim zadania wzmocnienia ochrony granic". Gen. Tomasz Piotrowski o roli wojska w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 09:15
- Postępowanie i zachowanie się w sytuacjach zakażenia chorobą zakaźną było jedną z procedur, ale masowość i szybkość rozprzestrzeniania się zagrożenia była zaskakująca. To wymagało przedefiniowania i zweryfikowania tego, co zakładaliśmy - powiedział w Polskim Radiu 24 gen. Tomasz Piotrowski, Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych
Audio
  • Gen. Tomasz Piotrowski: jestem dumy ze swoich żołnierzy. (Cafe Armia /PR24)
nz polscy żołnierze przy granicy z Republiką Czeską podczas działań związanych z pandemią koronawirusa.
n/z polscy żołnierze przy granicy z Republiką Czeską podczas działań związanych z pandemią koronawirusa.Foto: MON/FB

W Polsce od 20 marca obowiązuje stan epidemii. Zamknięte są m.in. wszystkie placówki oświatowe i szkoły wyższe. Przez kolejne tygodnie obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się, a do odwołania musimy chodzić w maseczkach.

"Jestem dumy ze swoich żołnierzy"

Gen. broni Tomasz Piotrowski, gość audycji "Cafe Armia"- jako dowódca operacyjny - odpowiada ze wszystkie działania, jakie polskie wojsko podejmuje w obliczu epidemii. W PR24 przyznał, że choć "postępowanie i zachowanie się w sytuacjach zakażenia się chorobą zakaźną było jedną z procedur, ale masowość i szybkość rozprzestrzeniania się była zaskakująca".

- Życie napisało scenariusz. Postępowanie i zachowanie się w sytuacjach zakażenia się chorobą zakaźną było jedną z procedur, ale masowość i szybkość rozprzestrzeniania była zaskakująca. To wymagało przedefiniowania i zweryfikowania tego, co zakładaliśmy - powiedział w PR24 gen. Tomasz Piotrowski, Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych.

W audycji o tym, jak wygląda zaangażowanie Dowództwa Operacyjnego jeżeli chodzi o wspieranie walki z koronawirusem.

[CZYTAJ TAKŻE]: >>>> Żołnierze WOT zaangażowani w walkę z koronawirusem. Szeremietiew: w takich działaniach są niezastąpieni

- Zgodnie z decyzjami ministra obrony narodowej zatwierdzonymi prezydenta RP wojska operacyjne realizują zadania wzmocnienia przede wszystkim ochrony granic. Czyli wzmacniamy zgodnie z naszym mandatem Straż Graniczną, pomagaliśmy policji i pomagamy jako wojsko w zadaniach związanych z kontrolą kwarantannowanych, szczególnie jest w to zaangażowana Żandarmeria Wojkowa - wyliczał gen. Tomasz Piotrowski, który mówił ponadto, że żołnierze reagują na zdarzenia i można ich spotkać w bardzo wielu miejscach w Polsce. - Jestem dumy ze swoich żołnierzy - dodał.

"Zostaliśmy zaatakowani w sposób hybrydowy"

Gen. Tomasz Piotrowski mówił w PR24 także o rosnącym w czasie pandemii zagrożeniu atakami hybrydowymi.

- Jesteśmy po raz kolejny obiektem obiektem ataku (…) Poprzez działalność hakerską została otwarta ścieżka podważenia naszej wiarygodności w NATO. To już wiemy -  zostaliśmy, nie po raz pierwszy zaatakowani, w sposób hybrydowy. Jako żołnierze, jako organizacja, jako siły zbrojnych, musimy być gotowi na adekwatną do zagrożenia odpowiedź - zapowiedział Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych.

W audycji także o sytuacji zdrowotnej żołnierzy, którzy służą poza granicami Polski oraz w jakim zakresie siły NATO pomagają w walce z pandemią.

* * *

Audycja: "Cafe Armia"
Prowadzi: Agnieszka Drążkiewicz
Gość:
 
Data emisji:
 25.04.2020
Godzina emisji: 08.35

PR24/tb

Czytaj także

"To pierwszy tak duży sprawdzian dla naszej formacji". Płk Marek Pietrzak o walce WOT z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 10:00
- Od morza aż do Tatr, od wschodu do zachodu, wszędzie można spotkać żołnierzy z oliwkowym beretem oraz podchorążych akademii wojskowych, którzy również wykonują zadania w ramach naszej formacji - mówił w Polskim Radiu 24 płk Marek Pietrzak z dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.
rozwiń zwiń