X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Deklaracja Europejska PiS oraz polityka zagraniczna polskiego rządu w opinii komentatorów

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 10:28
Ochrona praw konsumentów, zatrzymanie nielegalnej imigracji, obrona polskich rolników. Oto jedne z punktów Deklaracji Europejskiej, którą na sobotniej konwencji regionalnej przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość. – Duży plus dla partii rządzącej za jej stworzenie i prezentację – powiedział Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. W jaki sposób zapisy deklaracji oceniają inni komentatorzy?
Audio
  • 11.03.19 Sebastian Gajewski: prezentacja Deklaracji Europejskiej to duży plus dla partii rządzącej.
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska podpisuje Deklarację Europejską
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska podpisuje Deklarację EuropejskąFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Deklarację Europejską, przedstawioną w podrzeszowskiej Jasionce, tworzy 12 punktów, które są wyznacznikami polityki europejskiej Prawa i Sprawiedliwości na najbliższą kadencję europarlamentu. Sebastian Gajewski stwierdził, że zaprezentowanie deklaracji było dobrym ruchem ze strony PiS, dlatego że swoich programów europejskich nie ogłosiły jeszcze ani Koalicja Europejska, ani Wiosna Roberta Biedronia.

8a01cc00-7f56-483e-a6c1-19db4c2c7f17.jpg
PiS zaprezentowało Deklarację Europejską. "12 punktów, tak jak 12 gwiazd na fladze UE"

– Z samej deklaracji i słów prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który odniósł się do jej punktów, wyłania się jednak przerażający obraz Unii Europejskiej, a także pozycji Polski we Wspólnocie. Po pierwsze, nasz kraj jest bardzo słaby, po drugie, największe zachodnie państwa czyhają na nas i w dodatku jesteśmy nieuczciwie traktowani. To chyba zarzut, który PiS postawiło samo sobie. Po trzech latach kierowania polską polityką zagraniczną i po pięciu latach dysponowania dużą reprezentacją w Parlamencie Europejskim odczytuję to jako ogłoszenie fiaska polityki unijnej – dodał.

Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie" nie zgodził się ze słowami swojego przedmówcy i stwierdził, że partia rządząca ma pomysł na politykę zagraniczną, która nawiązuje do spraw europejskich. Jako przykład podał odrestaurowanie Grupy Wyszehradzkiej i zwiększenie jej znaczenia.

– Ponadto świadectwem takiej tezy jest również dołączenie do inicjatywy, za którą opowiedziało się 17 państw. Podpisały one deklarację przeciwstawiającą się m.in. francuskiemu protekcjonizmowi, czyli dyrektywie o pracownikach delegowanych, która jest próbą uniemożliwienia działalności firmom transportowym z Europy Środkowo-Wschodniej w zachodniej części naszego kontynentu. Tak więc działania ze strony polskiego rządu są podejmowane i mają niekiedy imponujący zasięg. Uważam, że diagnoza Jarosława Kaczyńskiego pozostaje w mocy. Marginalizacja dotyczy Polski, ale nie również i innych krajów  – zauważył publicysta.

Udział w dyskusji wziął również Dariusz Grzędziński. Dziennikarz ”Faktu”, w odniesieniu do polskiej polityki zagranicznej, ma wątpliwości co do funkcjonowania i spójności Grupy Wyszehradzkiej. Przypomniał o rozmowach premierów Słowacji, Czech i Węgier z Benjaminem Netanjahu, szefem rządu Izraela, w których udziału nie wziął premier Mateusz Morawiecki.

– Do "sukcesów" można też zaliczyć pamiętny wynik głosowania w sprawie Donalda Tuska, w którym głosy rozłożyły się w stosunku 27:1 na niekorzyść Polski. Ponadto w pamięci mamy stosunek Komisji Europejskiej do reformy sądownictwa, z której punkt po punkcie PiS wycofywało się – wskazał gość Polskiego Radia 24.         

"Debatę Poranka" prowadził Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konwencja PiS. Politycy komentują początek kampanii wyborczej do europarlamentu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 14:07
Prawo i Sprawiedliwość ruszyło z kampanią do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Inauguracja nastąpiła na konwencji wyborczej partii w Jasionce pod Rzeszowem. W audycji "Tydzień kontra tydzień" politycy PiS, Platformy Obywatelskiej i Kukiz’15 dyskutowali na temat sytuacji Polski w Unii Europejskiej oraz przyszłości naszego kraju we Wspólnocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki temat zdominował regionalną konwencję PiS? Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 15:25
Prawo i Sprawiedliwość ruszyło z kampanią do eurowyborów. Inauguracja miała miejsce na konwencji wyborczej partii w Jasionce pod Rzeszowem. Na antenie Polskiego Radia 24 wydarzenie komentowali: Marcin Makowski (Do Rzeczy), Mirosław Skowron (Super Express) i dr Piotr Zakrzewski (UKSW).
rozwiń zwiń