X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Debata Poranka": opozycja w opałach. Wspólnych list do Senatu nie będzie?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 10:15
- Pomysł wspólnych list do Senatu się rozmywa, ponieważ opozycja ma kłopot z pomysłem na siebie - powiedział podczas "Debaty Poranka" publicysta Piotr Pałka. - Po wynikach wyborów do Parlamentu Europejskiego po Koalicji Europejskiej nie zostało nic - dodał.
Audio
  • 14.08.19 "Debata Poranka": nie będzie wspólnych list opozycji do Senatu?
Lider PO Grzegorz Schetyna
Lider PO Grzegorz SchetynaFoto: shutterstock.com

lewica.jpg
Polityk SLD: przez listy lewicy wywieramy presję na PO

Lewica chce porozumieć się z Koalicją Obywatelską i pozostałymi partiami opozycyjnymi w sprawie wspólnych list do Senatu. W środę odbędzie się spotkanie liderów w tej sprawie.

Przedstawiciele SLD uzasadniają, że przedstawione w poniedziałek listy lewicy to forma nacisku na potencjalnych koalicjantów z opozycji.


Anna Maria Żukowska 1200.jpg
Rzecznik SLD: Jarosław Kaczyński jest człowiekiem wiarygodnym

Lewica lewituje w niekomfortowej pozycji

Grzegorz Laguna z Wirtualnej Polski wskazywał, że sytuacja lewicy nie jest dobra. - Dobrze byłoby uciec od szyldu SLD, który kojarzy się z przeszłością i politykami dawnej lewicy, czego Adrian Zandberg i Robert Biedroń chcieliby uniknąć - mówił.

Zastępca redaktora naczelnego portalu Tysol.pl (Tygodnik Solidarność) Mateusz Kosa ocenił, że próba unikania progu 8 proc. przez polityków lewicy jest tchórzliwa. - Jest w Polsce co najmniej 10 proc. skłonnych głosować na te ugrupowania. W obecnym parlamencie nie ma lewicy sensu stricto - argumentował.

Piotr Muller 1200.jpg
Piotr Müller, rzecznik rządu: my jesteśmy partią wolności

Publicysta Piotr Pałka zauważył, że kwestie światopoglądowe napędzają kampanię wyborczą, a marsze LGBT oplotły Polskę. - Lewica ma szansę stać się równorzędna siłą opozycyjną - przewidywał.

Przekroczenie progu wyborczego jako podstawowy cel lewicy wskazywał Grzegorz Laguna. - Po wyborach z 2015 roku nie chcą podejmować żadnego ryzyka, wystartują pod każdym szyldem. Jeśli nie dostaną się do parlamentu, opozycja przegra batalię i szykują się kolejne rządy PiS - wyjaśnił.

Premier 1200.jpg
Ugrupowania przygotowują się na wybory. PiS ma gotowe listy, KO "jedynki"

"Opozycja nadal nie ma na siebie pomysłu"

Publicyści zwracali uwagę na to, że pomysł wspólnych list do Senatu się rozmywa, ponieważ opozycja ma kłopot z pomysłem na siebie. - Obie koalicje opozycyjne mają problem - wskazywał Piotr Pałka. - Po pierwsze, przede wszystkim nadal nie uzgodniły programów. Po drugie, nie mają wyrazistego pomysłu na siebie i wyborcy to dostrzegają - tłumaczył w PR24.

- Z listami sobie poradzą, ale z ofertą dla Polaków będzie gorzej, tego nie buduje się na kolanie - dodał publicysta.

Włodzimierz Czarzasty 1200.JPG
W. Czarzasty: Grzegorz Schetyna nie chce wygrać z PiS

Goście "Debaty Poranka" ocenili, że wspólnych list opozycji do Senatu nie będzie. - Porozumienie wymaga wiary w zwycięstwo - podkreślił Matuesz Kosa.

- Politycy opozycji pogodzili się z przegraną i chcą zminimalizować straty oraz zapewnić sobie możliwie dużo miejsc zarówno w Sejmie, jak i w Senacie - dodał wicenaczelny portalu Tygodnika Solidarność.

sejm-1200-f.jpg
Sondaż: PiS na szczycie z dużą przewagą, PSL i Kukiz'15 poza Sejmem

Opozycja na tropie dziury w całym

Rozmówcy Elizy Olczyk zwracali uwagę na to, jak coraz bardziej kuriozalne robią się kolejne afery i "aferki" nakręcane przez opozycję. - Np. willa marszałka Stanisława Karczewskiego. To nie jest nawety skala lotów Marka Kuchcińskiego, ale będzie paliwem w wyborach - zaznaczył Grzegorz laguna.

- PiS swoją kampanię w 2015 skonstruowało na hasłach skromnego państwa, umiaru i pokory - przypomniał.


Dorota Olko 1200.JPG
Rzeczniczka Razem: największym celem Grzegorza Schetyny jest osłabianie opozycji

Piotr Pałka podkreślił, że fakt opłacania mieszkania przysługuje marszałkowi Senatu na podstawie prawa. - Oczywiście wilczym prawem opozycji jest przywoływanie zapowiedzi taniego państwa, ale za chwilę będziemy wypominać Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że mieszka w Pałacu Prezydenckim - argumentował publicysta.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Debata Poranka"

Prowadząca: Eliza Olczyk

Goście: Piotr Pałka (publicysta), Mateusz Kosiński (Tygodnik Solidarność), Grzegorz Laguna (Wirtualna Polska)

Data emisji: 14.08.2019

Godzina emisji: 8:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Działacze lewicy wściekli na przewodniczącego SLD. Powstaje odrębny blok

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 16:10
- Powstanie projekt polityczny o nazwie Zjednoczona Lewica. Stworzą go Unia Pracy, Socjaldemokracja Polska, Twój Ruch oraz Wolność i Równość - powiedział portalowi wPolityce.pl anonimowo jeden z działaczy lewicy, który tworzy nowy blok. - Czarzasty z nas zakpił i pominął - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kulasek: odejście do Platformy Obywatelskiej to zdrada lewicowości

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 15:10
- Koalicja Obywatelska jest bezideowa. To przykre, ale takie są fakty - powiedział w PR24 sekretarz generalny SLD. - To, co robi Platforma Obywatelska, to polityczne szabrownictwo - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kulasek: zjednoczenie lewicy stało się faktem

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 14:40
- Jednoczenie lewicy to trudny proces. Zawsze po drodze będą sytuacje, które nie powinny się pojawić - powiedział w PR24 Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD. Odniósł się do informacji o tym, że grupa działaczy Lewicy Razem zapowiedziała odejście z partii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Czerwiński (PO): trwają rozmowy na temat wspólnych kandydatów opozycji do Senatu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 12:29
– Scenariusz dotyczący wspólnych kandydatów opozycji w wyborach do Senatu jest wciąż możliwy. Pomysł ten wymaga rozważenia i omówienia pewnych szczegółów – powiedział Andrzej Czerwiński, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. – Rozmowy są skomplikowane – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik SLD: Jarosław Kaczyński jest człowiekiem wiarygodnym

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 11:00
- Chociaż zdarzyło mu się zapowiedzieć, że nie może być takiej sytuacji, że jego brat będzie prezydentem, a on premierem - mówiła w PR24 Anna Maria Żukowska. - Takie sytuacje mogą się zdarzyć, bo czasem zmieniają się okoliczności - dodała.
rozwiń zwiń