X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie mają szans na zaistnienie w polityce". Publicyści o postulatach Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 10:16
- Te postulaty, które przedstawiają osoby ze Strajku Kobiet, są tak radykalne, że nie mają szans na zaistnienie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". W "Debacie Poranka" dyskutowali także Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna").
Protest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego
Protest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnegoFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Od 22 października, kiedy zostało wydane orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, trwają protesty przeciwników zaostrzenia prawa antyaborcyjnego.

protest waw 1200 east.jpg
"Naszym obowiązkiem jest natychmiastowa reakcja". MEN protestuje przeciw mieszaniu uczniów w manifestacje

Patryk Słowik pytany o to, czy powstanie partia kobiet na bazie protestów w sprawie aborcji, odpowiedział: "nie wydaje mi się, nawet jeżeli tak, to obecna sytuacja nie będzie miała żadnego przełożenia na jej poparcie". Zaznaczył, że "partie powstają po to, żeby wygrywać wybory (...) a do najbliższych wyborów mamy 3 lata".


Posłuchaj
23:26 _PR24_AAC 2020_11_03-08-35-56.mp3 Publicyści o Strajku Kobiet (PR24/Debata Poranka)

- Moim zdaniem rozejdzie się po kościach ta sytuacja politycznie i to niezależnie od tego, jak popularne by nie były dalsze strajki - stwierdził Słowik.

Dodał, że "działalność pani Marty Lempart nie wpływała na te tłumy na ulicach". - Ci młodzi ludzie nie wychodzili dlatego, że zachęcała ich do tego Marta Lempart, tylko dlatego, że naprawdę tak czuli - powiedział.

Z kolei Jakub Pacan ocenił, że "jest to taki przypadkowy zlepek osób, które łączy tylko jedno, totalna negacja Kościoła katolickiego". - Te postulaty, które przedstawiają osoby ze Strajku Kobiet, są tak radykalne, że nie mają szans na zaistnienie - zaznaczył publicysta. Dodał, że nie widzi tutaj "przyszłości jako ruch polityczny".

Według Pacana protesty były dla większości młodych ludzi biorących w nich udział "jakąś inicjacją polityczną". - To są raczej wyborcy, którzy już nie pójdą zagłosować na partie prawicowe w przyszłości - podkreślił.

Czytaj więcej:

Jacek Liziniewicz powiedział, iż bardzo kibicuje tej nowej formacji, która miałaby powstać, sugerując, że nazwa partii powinna brzmieć jak wulgaryzm, często pojawiający się na protestach ("zaczyna się na w i kończy na ć"). - Jeżeli ta partia nie powstanie, to będzie to oznaczało tylko i wyłącznie tyle, że od początku było to wymyślone tylko po to, żeby zrobić zamieszanie, zrobić awanturę - stwierdził publicysta.

Odnośnie do ewentualnego powstania partii politycznej związanej ze Strajkiem Kobiet i reakcji rządu, Liziniewicz stwierdził, że "jak na razie sytuacja pandemiczna jest tragiczna, więc sądzę, że rząd zajmuje się gaszeniem obecnych pożarów, a nie tym, co będzie za trzy lata".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Debata Poranka"
ProwadzącaDorota Kania
Gość: Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"), Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność"), Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna")
Data emisji: 03.11.2020
Godzina emisji: 8.35

itom/PR24

Czytaj także

"Chaos i wulgarność". Marek Suski o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 08:20
- Wydaje się, że panie ze Strajku Kobiet prowadzą wojnę, nie jest to jednak konsekwentne i logiczne. Raczej chaotyczne i wulgarne - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS Marek Suski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: opozycja igra ze zdrowiem i życiem Polaków

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 07:44
- Premier Mateusz Morawiecki zapraszał opozycję do rozmowy, która to zbojkotowała, co świadczy o tym, że opozycja igra ze zdrowiem i życiem Polaków - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 
rozwiń zwiń