X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Łukasz Jankowski: widziałem Donalda Tuska w lepszej formie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 10:46
- Widziałem Donalda Tuska w lepszej formie i kiedyś mierzył się z nieco innymi przeciwnikami niż stacja telewizyjna - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski z Radia Wnet. Gośćmi audycji byli również Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna") oraz Miłosz Lodowski, publicysta.

Podczas konferencji prasowej Donald Tusk zarzucił publicznym mediom, że więcej czasu antenowego poświęcają "lekcjom niemieckiego" z jego udziałem niż promocji szczepień. W odpowiedzi na to dziennikarz TVP Info domagał się sprostowania. Goście PR24 rozmawiali między innymi właśnie o tej sprawie. 

Kazimierz Kik 1200.jpg
Powrót Tuska do Polski. Prof. Kik: pierwszym efektem narastające zniechęcenie Polaków do wyborów

"Uderzać w słabe punkty PiS-u"

Na pytanie,"czy to celowa taktyka, czy właśnie brak taktyki Platformy Obywatelskiej", Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna") odpowiedział, że "jeżeli weźmiemy pod uwagę strategię polityczną Platformy, która polega na tym, żeby uderzać w słabe punkty PiS-u, to to jest konsekwentna taktyka, którą realizuje Donald Tusk". - Uderzenia w telewizję publiczną jako w filar władzy PiS-u, który widać gołymi oczami, że jest totalnie stronniczy. Bez dwóch zdań - zaznaczył gość PR24.

- Telewizja informuje pewnie o kwestiach epidemicznych, zwłaszcza że realizuje rządowe zlecenia w tej kwestii, więc jest jakiś spór, ale warto zwrócić uwagę, że Donald Tusk wybiera takie punkty, które on uważa za słabe punkty obecnego obozu rządzącego i myślę, że telewizji w tym przypadku oberwało się bardziej rykoszetem, bo chodziło o krytykę działań rządu dotyczących polityki - dodał.

"Telewizja Polska jest głównym wrogiem"

Zdaniem Łukasza Jankowskiego z radia Wnet "od początku telewizja publiczna, Telewizja Polska jest głównym wrogiem". - Nawet jeśli jest istotna część wyborców, być może większość, która nie ogląda, która, nie ceni sobie kanału publicystycznego polskiej telewizji, TVP Info, to jednak nie wiem, czy to jest dobre dla polityka, aby sytuować się w kontrze do dziennikarzy stacji i z tą stacją polemizować. Jarosław Kaczyński, który trzyma Donalda Tuska na dystans, nie daje się sprowadzić do chyba jednak nie najwyższego poziomu Donalda Tuska - zauważył publicysta.

Posłuchaj
23:32 dorota kania.mp3 Grzegorz Osiecki, Miłosz Lodowski oraz Łukasz Jankowski o Donaldzie Tusku ("Debata poranka") 

- Widziałem Donalda Tuska w lepszej formie i kiedyś mierzył się z nieco wyższymi celami, niż z jedną ze stacji telewizyjnych. W tej chwili jest taki obraz i dla osoby - która będąc na urlopie, nie śledzi, tak jak ja w pracy, 24 godziny na dobę kanałów informacyjnych, tylko robi to trzy, cztery godziny dziennie - odbiór jest taki, że Tusk walczy z TVP Info - mówił Łukasz Jankowski. 

"To chyba trochę deprecjonuje Donalda Tuska"

Gość PR24 pytał też "czy to jest odpowiedni partner dla polityka, czy polityk, który walczy z telewizją, jest politykiem poważnym?". - To jest jedno, zobaczymy, jak to będzie odczytane, aczkolwiek jak rozumiem, w badaniach Platformy wyszło, że istotna część Polaków nie lubi TVP Info, więc dobrze jest się tak pozycjonować. Tylko że w tym sporze Jarosław Kaczyński, czy w ogóle politycy rządzący, są wyłączeni. Donald Tusk kłóci się z Miłoszem Kłeczkiem bodajże, a nie kłóci się z Kaczyńskim czy z Morawieckim, to chyba trochę deprecjonuje Donalda Tuska - ocenił. 

Czytaj również:

Miłosz Lodowski, publicysta, stwierdził, że jest to "przemyślana i nawet taka dość cyniczna" strategia polityczna Donalda Tuska. - Natomiast z wykonawstwem jest słabo, to znaczy jeśli ten urlop był, to był jeszcze za krótki. Donald Tusk - powiedziałbym takim językiem sportowym - stracił trochę świeżości w kroku, cytując słynnego swego czasu polskiego komentatora (...). Tego typu sprawa może się sprawdzać w sytuacji, w której ma się szczelną osłonę medialną - wskazał gość audycji. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Audycja: Debata poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Grzegorz Osiecki ("DGP"), Miłosz Lodowski (publicysta), Łukasz Jankowski (Radio Wnet)

Data emisji: 30.07.2021

Godz. emisji: 8:35

nt

Czytaj także

"W konfrontacji z premierem niewiele będzie mieć do powiedzenia". Milczanowska o Tusku

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 09:20
- Donald Tusk, polaryzując scenę polityczną, świadomie atakuje prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a jednocześnie unika konfrontacji z premierem Mateuszem Morawieckim - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska z PiS. Gościem audycji była także Urszula Nowogórska z PSL-KP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma racji bytu". Prof. Kik o wyzwaniu Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 21:21
 - Jarosław Kaczyński powinien odpowiedzieć Donaldowi Tuskowi "róbmy swoje", przekazujemy Polakom koncepcję Polskiego Ładu. Jeden będzie niweczył wszystko słowem, a drugi będzie informował o tym co tak naprawdę robi - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Kazimierz Kik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"My przede wszystkim rozmawiamy z Polakami". Radosław Fogiel o propozycji debaty Tuska

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 13:15
- Jeżeli chodzi o debaty, to stanowisko Prawa i Sprawiedliwości jest takie, że my przede wszystkim rozmawiamy z Polakami. Donald Tusk w desperacki sposób próbuje zwrócić na siebie uwagę - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
rozwiń zwiń