X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Bartosz Machalica: głos ws. Turowa powinien wybrzmieć w Luksemburgu bardzo mocno

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 09:57
- Głos (związkowców - red.) w Luksemburgu powinien wybrzmieć bardzo mocno w sprawie Turowa, bo nie ma zgody na zamknięcie tej kopalni ani wśród pracowników, ani wśród lokalnej społeczności - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Machalica (Centrum Daszyńskiego). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Marek Wróbel (Fundacja Republikańska) i Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny"). 

- Jedziemy do Luksemburga, bo nie ma sensu manifestować w Warszawie. Trzeba się pokazać tam, gdzie zapadła decyzja o zamknięciu kopalni - powiedział Bogumił Tyszkiewicz, przewodniczący Niezależnego Związku Zawodowego Górników KWB Turów.

O planowanym proteście przed siedzibą Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu poinformował pod koniec września przewodniczący Solidarności Piotr Duda. W ubiegły piątek związkowcy otrzymali oficjalną zgodę ze strony władz Luksemburga na zorganizowanie manifestacji.

Michał Kurtyka 1200 pap.jpg
Czesi chcą wznowić negocjacje ws. kopalni Turów. Kurtyka: to daje nadzieje na korzystne rozwiązanie sporu

 - Nie jest to tylko demonstracja Solidarności, ale również innych związków zawodowych. Rzeczywiście ten głos w Luksemburgu powinien wybrzmieć bardzo mocno w sprawie Turowa, bo nie ma zgody na zamknięcie tej kopalni ani wśród pracowników, ani wśród lokalnej społeczności - przypomniał dr Bartosz Machalica.

- Zgadzam się ze związkowcami z Solidarności, że demonstracja ma sens, jeśli zrobi się ją tam, gdzie zapadła decyzja. Gdyby ona odbyła się np. w Turowie albo w Warszawie czy gdziekolwiek indziej w Polsce, to zachodnia opinia w ogóle by jej nie zauważyła i nie musiałby się nią zbytnio przejmować TSUE - stwierdził Jakub Jałowiczor. 

Z kolei Marek Wróbel skomentował środki bezpieczeństwa, które zostały przygotowane przed manifestacją w Luksemburgu.  

- Zabezpieczenia, które są przygotowane w Luksemburgu, są solidne. Myślę, że polski górnik i energetyk nie przestraszy się - ocenił. 

Posłuchaj
19:10 PR24_mp3 2021_10_22-08-38-40.mp3 Publicyści o proteście związkowców ws. Turowa ("Debata poranka") 

Przewodniczący Niezależnego Związku Zawodowego Górników KWB Turów Bogumił Tyszkiewicz poinformował, że manifestacja rozpocznie się w piątek o godz. 10.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata poranka"

Prowadził: Adrian Klarenbach

Goście: dr Bartosz Machalica (Centrum Daszyńskiego), Marek Wróbel (Fundacja Republikańska), Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny")

Data emisji: 22.10.2021

Godzina: 08.38

kmp/pap

Czytaj także

Dr Dawid Piekarz: nie godząc się na porozumienie z Polską, Czesi wiele tracą

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 13:49
- 50 mln euro to jest kara płacona przez Polskę przez 100 dni. W związku z tym, siłą rzeczy, Czesi, którzy w tym momencie odmawiając zawarcia porozumienia, tak naprawdę sprawiają, że pieniądze, które by trafiły do ich kieszeni, jeżeli Polska będzie te kary płaciła, trafią po prostu do kasy w Brukseli. Z tego punktu widzenia ewidentnie Czechom się to nie opłaca - mówił w Polskim Radiu dr Dawid Piekarz (Instytut Staszica)
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rząd nie pozwoli na to, by kilka milionów osób w Polsce nie miało prądu". Müller o kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 10:47
- Polska będzie realizowała swoją politykę bezpieczeństwa energetycznego. Jeżeli konsekwencją miałoby być poniesienie kosztów w celu zabezpieczenia milionów obywateli przed utratą prądu i ogrzewania, to jesteśmy w stanie ten koszt ponieść - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do kwestii kopalni Turów.
rozwiń zwiń