more_horiz

Akcja PO o "drożyźnie". Grzybowski: prymitywna narracja, brakuje eksperckich głosów

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 10:22
- Narracja PO jest prosta i prymitywna. Nie ma tam żadnych pomysłów, żadnych eksperckich głosów. W ogóle w debacie publicznej, także polityków, brakuje eksperckich głosów - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski z "Niedzieli". Gośćmi audycji byli także Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej i publicysta Paweł Krulikowski. 

Inflacja w listopadzie wzrosła o 7,8 proc. wobec ubiegłego roku i o 1 proc. w odniesieniu do poprzedniego miesiąca. Natomiast nadwyżka w obrotach towarowych handlu zagranicznego po październiku 2021 roku wyniosła 1 mld euro - podał Główny Urząd Statystyczny.

W grudniu inflacja przekroczy 8 proc., a w 2022 roku będzie oscylować wokół 4 proc. - uważa Polski Instytut Ekonomiczny. Tymczasem Politycy Platformy Obywatelskiej wystartowali z kampanią pod hasłem "PiS = drożyzna". 

Zdaniem Piotra Grzybowskiego "narracja PO jest prosta i prymitywna". - Nie ma tam żadnych pomysłów, żadnych eksperckich głosów. W ogóle w debacie publicznej, także polityków, brakuje eksperckich głosów - podkreślił publicysta.

"Uderza bardziej w biedniejszych regionach"

Paweł Krulikowski z kolei zwrócił uwagę, że "wzrost cen zdecydowanie bardziej uderza w biedniejszych regionach Polski". - To jest też bardziej dotkliwie dla PiS. Na ścianie wschodniej są głównie ich wyborcy - stwierdził.

Marek Wróbel zaznaczył natomiast, że "ceny energii rosną i będą rosnąć". - Istotny wpływ na to ma polityka energetyczna i klimatyczna, w tym spekulacja pozwoleniami na emisję CO2 - powiedział gość PR24.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:15 PR24 2021_12_17-08-37-40.mp3 Piotr Grzybowski, Paweł Krulikowski i Marek Wróbel o inflacji i wzroście cen (Debata poranka) 

***

Audycja: "Debata poranka"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Goście: Paweł Krulikowski (publicysta), Piotr Grzybowski ("Niedziela"), Marek Wróbel (Fundacja Republikańska)

Data emisji: 17.12.2021

Godzina: 8.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także