more_horiz

Komisja ws. Pegasusa. Lodowski: stopień rozdmuchania tej sprawy jest niewyobrażalny

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 10:02
- Inwigilacja zawsze jest tematem interesującym, ale jeśli chodzi o stopień rozdmuchania tej sprawy, podejście do niej i sposób kwalifikacji poszczególnych działań, to jest to coś jest dla mnie kompletnie niewyobrażalnego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Miłosz Lodowski. Gośćmi audycji byli także Michał Płociński ("Rzeczpospolita") oraz Piotr Semka ("Sieci").

Goście audycji rozmawiali o sprawie Pegasusa, a także odnieśli się do wywiadu udzielonego przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w którym ocenił on, że "opowiadanie o jakichś działaniach, które miały mieć związek z wyborami, to po prostu wytwór chorej wyobraźni".

Publicysta Miłosz Lodowski odnosząc się do tych kwestii, skomentował, że "cały czas ma wrażenie, że jest w jakimś absurdalnym teatrze ważnych tematów trzeciorzędnych". - Inwigilacja zawsze jest tematem interesującym, ale jeśli chodzi o stopień rozdmuchania tej sprawy, podejście do niej i sposób kwalifikacji poszczególnych działań, to jest to coś jest dla mnie kompletnie niewyobrażalnego - wskazał.

Dodał ponadto, że domaganie się pełnej transparentności pracy służb jest w jego ocenie "kompletnie dziwnym przedsięwzięciem". - Nie powinno tak być, żeby pewne sprawy były wyjaśniane na forum publicznym, a właśnie temu miałaby służyć komisja, której rolą w przestrzeni medialnej jest zrobienie jak największego szumu - powiedział.

Komisja dot. Pegasusa

Zdaniem Michała Płocińskiego "nie ma aktualnie w polskiej polityce ważniejszego tematu zarówno dla Prawa i Sprawiedliwości, jak i dla opozycji". - PiS wie, że to jest bardzo trudna kwestia, dlatego stara się tej komisji nie powołać. Natomiast opozycja wie, że to jest moment, w którym może udowodnić Polakom wszystkie najgorsze rzeczy, które mówiła o PiS - ocenił.

- Obie strony wyciągają swoje bronie i próbują się przerzucać argumentami. Komisja nie jest miejscem gdzie powinno się kontrolować służby, ale patrząc na realia polityczne, to wydaje mi się, że nie ma lepszego pomysłu jak to zrobić - wskazał.

Semka: brakuje politycznej współpracy

Z kolei Piotr Semka skomentował, że "strony nie potrafią znaleźć konsensusu, ponieważ wymaga to pewnej kultury politycznej współpracy". Jako przykład podał Niemcy, gdzie "w sprawach ważniejszych dla państwa służby mają podstawy do inwigilowania".

Wskazał, że ze względu na to, że "nie ma współpracy pomiędzy opozycją a partią rządzącą, to nie ma miejsca, w którym osoby znające specyfikę służby specjalnych mogłyby o takich sprawach porozmawiać, przeprowadzić wiarygodną analizę oraz oddzielać ziarna od plew". Podkreślił ponadto, że tej kwestii "nie sprzyja także histeryczny ton i powstałe dookoła show".

Posłuchaj
22:24 PR24_mp3 2022_02_02-08-37-19.mp3 Miłosz Lodowski, Michał Płociński i Piotr Semka o sprawie Pegasusa ("Debata poranka"/Polskie Radio 24) 

Więcej w nagraniu.

Czytaj także:

***

Audycja: "Debata Poranka"

ProwadzącyEliza Olczyk

Goście: Miłosz Lodowski (publicysta), Michał Płociński ("Rzeczpospolita"), Piotr Semka ("Sieci")

Data emisji: 2.02.2022

Godzina emisji: 8.35

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem