more_horiz

Afera korupcyjna w Parlamencie Europejskim. Publicyści komentują sprawę

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 09:40
Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Dariusz Grzędziński ("Wprost"), dr Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska") i Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"). Publicyści rozmawiali miedzy innymi o aferze korupcyjnej w Parlamencie Europejskim.

W zeszłym tygodniu Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie powołania komisji, która ma zbadać sprawę korupcji w tej instytucji. Decyzję podjęto w związku z zatrzymaniem przez belgijską policję byłej wiceprzewodniczącej europarlamentu Evy Kaili. Greczynka została oskarżona o korupcję, udział w grupie przestępczej i pranie pieniędzy. 

"Kupowanie wpływów przez Katar"

Afera ma związek z "kupowaniem" wpływów przez Katar, przekazywaniem wysokich sum pieniędzy i drogich prezentów. W tej sprawie aresztowane zostały cztery osoby, w tym Eva Kaili, która następnie została usunięta ze stanowiska wiceprzewodniczącej Europarlamentu. Jej partner, asystent jednego z europosłów - również aresztowany - przyznał się do winy. Wskazał też dwóch deputowanych z Włoch i Belgii, którzy mogli wziąć łapówki.

O sprawie rozmawiali na antenie Polskiego Radia 24 goście Debaty Poranka. Byli nimi Dariusz Grzędziński, dr Krzysztof Karnkowski i Bogumił Łoziński.


Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Posłuchaj
22:04 Debata poranka.mp3 Publicyści o aferze korupcyjnej w Parlamencie Europejskim (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Debata poranka"

Prowadząca: Dorota Kania

Goście: Dariusz Grzędziński ("Wprost"), dr Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska") i Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny")

Data emisji: 20.12.2022

Godzina emisji: 08.37

jb

Zobacz także

Zobacz także