more_horiz

Spotkanie premiera ze Zbigniewem Ziobrą ws. KPO. Komentarz publicystów

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2022 09:31
W piątek odbędzie się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z ministrem sprawiedliwości, szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą ws. projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowali publicyści: Marek Wróbel, prezes Fundacji Republikańskiej, Jędrzej Lipski, zastępca redaktora naczelnego "Dziennika Zachodniego", oraz Michał Piękoś, redaktor naczelny "Trybuny".

Oprócz piątkowego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą ws. SN i KPO, po świętach ma się odbyć także spotkanie z parlamentarzystami Solidarnej Polski - powiedział z kolei w czwartek wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski.

Goście Polskiego Radia 24 komentowali spór w Zjednoczonej Prawicy, który dotyczy reformy sądownictwa, nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym oraz przyjęcia środków z Krajowego Planu Odbudowy. Uczestnicy "Debaty poranka" wyrazili nadzieję na porozumienie między liderami politycznymi partii koalicyjnych, podkreślając, że wiąże się to z kwestią przyjęcia środków z KPO, a zatem jest polską racją stanu i jest ważniejsze niż partykularne partyjne interesy.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
18:21 PR24 2022_12_23-08-38-08_Debata.mp3 Publicyści o spotkaniu Morawiecki - Ziobro ws. reformy sądownictwa ("Debata poranka" / PR24)

* * *

Audycja: Debata poranka
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Goście: Marek Wróbel (prezes Fundacji Republikańskiej), Jędrzej Lipski (zastępca redaktora naczelnego "Dziennika Zachodniego"), Michał Piękoś (redaktor naczelny "Trybuny")
Data emisji: 23.12.2022
Godzina emisji: 08.35

PAP/PR24/jmo/kor

Zobacz także

Zobacz także