Wypalenie zawodowe

2016-09-20, 08:38

Wypalenie zawodowe
Zdjęcie ilustracyjne/fot.pixabay.com

- Jeśli dajemy bardzo dużo uważności i energii sprawom zawodowym, to musimy bardzo mądrze zarządzać własną energią – powiedziała w programie Interakcje wieloletnia dyrektor personalna Joanna Malinowska-Parzydlo. O tym, jak zarządzać swoją energią, by ciągle być efektywnym w pracy i jak planować swój rozwój, by cieszyć się swoją pracą mówił w programie także psycholog społeczny Tomasz Duda.

Posłuchaj

19.09.16 Joanna Malinowska-Parzydlo: „Zmian najlepiej jest dokonywać wtedy, gdy jesteśmy w najwyższym punkcie naszego potencjału i możliwości”.
+
Dodaj do playlisty

Joanna Malinowska-Parzydlo podkreśliła, że zmian „najlepiej jest dokonywać wtedy, gdy jesteśmy w najwyższym punkcie naszego potencjału i możliwości”. - Zachęcam byśmy nie dokonywali zmian, gdy nam się nie chce, bo jesteśmy wtedy mało atrakcyjni dla pracodawców – przestrzegła Malinowska-Parzydlo.

Tomasz Duda zaznaczył z kolei, że nie każdego dotyka wypalenie zawodowe. - Jeżeli wpadniemy w pewne tryby czy mechanizmy, które prowadzą do wypalenia zawodowego to niewiele jest osób, które są w stanie - będąc w tych trybach - nie wypalić się zawodowo – podkreślił gość. - Trzeba być osobą bardzo samoświadomą – zauważył.

Gość dodał także, że należy być ostrożnym, gdy „nie mamy na nic siły i czasu, a każda aktywność postrzegana jest jako coś strasznego”. – Jeśli to, że mają przyjść do nas goście czy to, że mamy wyjść do kina wydaje się nam straszne, to jest to moment, w którym powinno się nam zapalić czerwone światełko – podsumował Duda.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Agnieszka Furtak-Bilnik.

Polskie Radio 24/pr

__________________ 

Data emisji: 19.09.16

Godzina emisji: 23:10

Polecane

Wróć do strony głównej