ME w piłce ręcznej kobiet. Druga porażka Polek
Polska przegrała z Danią w Nantes 21:28 (9:11) w swoim drugim meczu grupy A mistrzostw Europy piłkarek ręcznych, odbywających się we Francji. To druga porażka biało-czerwonych, które w piątek uległy Serbii 26:33.
2018-12-02, 19:54
Posłuchaj
Tylko początek spotkania napawał optymizmem kibiców biało-czerwonych. Kilka udanych interwencji Adrianny Płaczek i brak należytej koncentracji utytułowanych rywalek, które popełniły szereg prostych błędów, spowodowały, że w 10. minucie Polki wygrywały... 4:1. Potem jednak wszystko wróciło do "normy".
Tym razem to podopieczne Leszka Krowickiego zaczęły się mylić, słabo funkcjonowała obrona, a rzuty w ataku były sygnalizowane i z łatwością wyłapywane przez duńską bramkarkę. Po kwadransie Polki jeszcze prowadziły 6:4, ale potem straciły pięć goli z rzędu i w 22. minucie przegrywały 6:9. W 28. min, przy stanie 7:11, czerwoną kartkę za niebezpieczny faul ujrzała Karolina Kochaniak. Niespodziewanie jej grające w osłabieniu koleżanki przed przerwą zdobyły dwie bramki, nie tracąc żadnej i to był ostatni jaśniejszy moment w ich poczynaniach na boisku.
W drugiej połowie Dunki, które w dorobku mają m.in. trzy złote medale olimpijskie - triumfowały w 1996 roku w Atlancie, cztery lata później w Sydney i w 2004 w Atenach - tytuły mistrzyń świata (1997) i trzykrotnie Europy (1994, 1996 i 2002), całkowicie dominowały na boisku. Coraz bardziej zmęczony polski zespół błędy zaczął popełniać lawinowo. Bardzo słabo spisywał się w ataku, w którym często zawodniczki przegrywały pojedynki sam na sam z bramkarką rywalek, a i gra defensywy pozostawiała wiele do życzenia. I tylko niezbyt dobrej postawie przeciwniczek należy zawdzięczać, że Polska nie przegrała jeszcze wyżej.
Polki zachowały jeszcze teoretyczne szanse na awans. W ostatnim swoim meczu grupowym zagrają we wtorek ze Szwecją.
REKLAMA
Więcej w Magazynie Sportowym Polskiego Radia 24.
PR24/PAP
-------------------------------
Data emisji: 2.12.18
Godzina emisji: 19.37
Polecane
REKLAMA