more_horiz

Jan Tomaszewski: poniedziałek to ostateczny termin na ogłoszenie selekcjonera reprezentacji

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 22:05
Mam nadzieję, że prezes Kulesza w poniedziałek ogłosi już selekcjonera - mówił w Polskim Radiu 24 legendarny bramkarz polskiej reprezentacji Jan Tomaszewski. Jego zdaniem poniedziałek, to termin ostateczny. Zwrócił też uwagę na konieczność oddzielenia funkcji selekcjonera na najbliższe dwa lata i funkcji selekcjonera na najbliższe dwa mecze.
Jan Tomaszewski wskazuje ostateczny termin, kiedy PZPN może przedstawić nowego selekcjonera polskiej kadry narodowej
Jan Tomaszewski wskazuje ostateczny termin, kiedy PZPN może przedstawić nowego selekcjonera polskiej kadry narodowejFoto: shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Polski Związek Piłki Nożnej miał do 19 stycznia podać informację o następcy Paulo Sousy na stanowisku trenera piłkarskiej reprezentacji Polski. W piątek 21 stycznia nazwisko trenera kadry wciąż nie jest znane. W "Magazynie sportowym" sprawę komentował były bramkarz reprezentacji Polski Jan Tomaszewski.

Jak stwierdził, brak informacji o selekcjonerze jeszcze w tej chwili nie budzi obaw, jeśli selekcjoner zostałby wskazany na przykład w poniedziałek - to jest - jego zdaniem - ostateczny termin. Podkreślił, że prezes PZPN-u Cezary Kulesza rozmawia z kandydatami i ci najbardziej prawdopodobni zostali już wyłonieni, lista jest na pewno bardzo krótka, a ci, którzy mają szansę, już przyglądają się polskim piłkarzom i polskiej reprezentacji.

- Mam nadzieję, że prezes Kulesza w poniedziałek ogłosi już selekcjonera. Tyle tylko, że jest jedna rzecz. My sobie wszyscy nie zdajemy sprawy z tego, że mamy dwa cele: selekcjonera dla drużyny reprezentacyjnej na dwa lata, do eliminacji do mistrzostw Europy i selekcjonera, który poprowadzi najważniejszy mecz w czteroleciu, czyli (nadchodzący) mecz z Rosją - mówił Jan Tomaszewski.

W tym kontekście odniósł się do medialnych doniesień na temat kandydatury Adama Nawałki i jego przypuszczalnych oczekiwań wobec PZPN-u co do dłuższego kontraktu. - Adam Nawałka, który skończył z reprezentacją niekomfortowo, bo w Rosji była kompromitacja, a w tej chwili jest kandydatem dziennikarzy (ponoć też zawodników, ale w to nie wierzę), zachowuje się jakoś... nie bardzo. Dlatego że - jak dziennikarze podają - Adam chce kontrakt na rok czy dwa lata, a wiadomo, że wszyscy my patrzymy na ten mecz z Rosją - stwierdził Tomaszewski.

Jego zdaniem Adam Nawałka musi oddzielić te dwie kwestie - mecz z Rosją i dalszy kontrakt - bo nie można dopuścić, że pozostanie on selekcjonerem, gdy Polska przegra baraże.

W pierwszej części audycji usłyszeliśmy także wywiad z Marcinem Możdżonkiem, który właśnie został powołany na przewodniczącego Społecznej Rady Sportu przy Ministerstwie Sportu.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Magazyn sportowy"
Prowadzi: Mateusz Ligęza
Goście: Marcin MożdżonekJan Tomaszewski
Data emisji: 21.01.2022
Godzina emisji: 20.06

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także