more_horiz

Igrzyska w Pekinie. Czwarte miejsce Kamila Stocha

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 20:39
- W obydwu skokach zabrakło dużo do perfekcji. Zrobiłem wszystko co mogłem, na więcej nie było mnie stać - powiedział dla Polskiego Radia Kamil Stoch. 
Kamil Stoch zajął 4. miejsce w konkursie na dużej skoczni
Kamil Stoch zajął 4. miejsce w konkursie na dużej skoczniFoto: PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch po zajęciu czwartego miejsca w olimpijskim konkursie na dużej skoczni w Zhangjiakou przyznał, że pęka mu serce. - Uważam, że zrobiłem wszystko, co się dało. Zrobiłem, co mogłem. Dałem z siebie maksimum swoich możliwości. Wystarczyło to aż i tylko na czwarte miejsce – podkreślił.

Stoch oddał skoki na 137,5 i 133,5 m, a wyprzedzili go Norweg Marius Lindvik, Japończyk Ryoyu Kobayashi i Niemiec Karl Geiger. Po pierwszej serii Polak również był czwarty.

Mistrzem olimpijskim został Norweg Marius Lindvik. W zawodach rywalizowało czterech reprezentantów Polski: Paweł Wąsek, brązowy medalista pekińskich igrzysk Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz broniący tytułu z Pjongjangu Kamil Stoch.

Stoch w kapitalnym stylu skoczył 137,5 metra. Skoczek z Zębu pobił tym samym rekord obiektu. Nie cieszył się nim zbyt długo, bo chwilę później o metr dalej skoczył Austriak Manuel Fettner. Wicemistrz olimpijski z normalnej skoczni przegrywał jednak z Polakiem ze względu na niższe oceny za styl i więcej odjętych punktów za korzystny wiatr.

W drugiej serii kilku zawodników, na prośbę swoich trenerów, skakało z niższego rozbiegu. Jedynym z nich był Kamil Stoch, który skoczył 133,5 metra. Skok polskiego mistrza był bardzo dobry, ale nie na tyle długi, by utrzymać miejsce na podium.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:00 PR24 2022_02_12-20-06-26.mp3 Magazyn Sportowy 12.02.2022 

***

Audycja: "Magazyn sportowy"

Prowadzący: Tomasz Kowalczyk

Data emisji: 12.02.2022

Godzina emisji: 20.06

PR24

Zobacz więcej na temat: igrzyska olimpijskie Kamil Stoch

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem